Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlásnál mit...

Ingatlan vásárlásnál mit lehet tenni, ha az eladó nem adja át az ingatlant a szerződésben leírt határidőn belül?

Figyelt kérdés
máj. 23. 13:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg a szerződésben erre az esetre is van leírás.

Nálunk pl.: az eladó napi 20.000ft-ot fizetett, mert nem adta át időben az ingatlant.

máj. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%
Semmit sajnos. Ő van birtokon belül. Így jártam én is, még 2 hetet ráhúzott. A szerződésbe írt az ügyvéd kiköltözési határidőt, csak kötbért nem. Semmit nem tehettem, pedig ki volt fizetve az egész lakás - azért kérték így, hogy a kövi lakást felújítsák belőle. Na ez nem készült el időre, addig kihúzták az enyémben.
máj. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Sajnos erre nem tér ki a szerződés
máj. 23. 13:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez sz@r ügy, én is jártam így. Egy "magabiztos fellépésű úriember" segített, hogy távozásra bírja az eladót...
máj. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Az én eladóim egy család voltak, két kisgyerekkel, én egy egyedülálló anyuka:) nem gondoltam verekedésre, amúgy kb 2 hetet csúsztak, mire elkészült a másik lakás felújítása és végre kimentek.

2-es voltam.

máj. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó, nekünk se sürgős kifejezetten a dolog, csak bosszantó... Mivel kerek 3 hónapjuk volt rá, hogy megoldják és most az utolsó napokban mintha meglepetésként érte volna őket, hogy át kéne adni a lakást
máj. 24. 09:02
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
Bosszantó, igen, én is marha ideges voltam már, hogy a kifizetett lakásomat átvegyem, végre kezdődjön a felújítás és beköltözhessek a gyerekkel, mert albérletben laktunk. És ők kértek újabb és újabb türelmet, meg nem lehetne-e hogy esetleg még x hónapot? Mondtam, ember, térj magadhoz, nem!!!
máj. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Én mindig csak a birtokbaadáskor utaltam el a teljes összeget, addig csak előleget, így érdekükben állt, hogy időben átadják az ingatlant.
máj. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
43%
8- as akkor találtál egy jofej eladót, foglaló az alap,csak szólok:))
máj. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 SZTANN ***** válasza:

Tisztességesen átgondolt adás-vételi szerződésben a határidő betartását kötbérrel biztosítják (ha nem költözik ki időben, kötbért fizet). Továbbá soha nem szabad a teljes vételárat átutalni a birtokbavétel előtt, a vételár kifizetése pillanatában köteles az eladó mindent átadni külön jegyzőkönyv szerint (kulcsok, mérőórák, stb.) - hamarabb soha, de halogatásra sincs joga.

Ha mégis megállapodnak pár heti csúszásban (előbb fizet, később költözhet be), akkor azt a szerződésben nagyon alaposan körül kell bástyázni - kötbérhez, más biztosítékokhoz kell kötni. Rendes ügyvéd ezt nem felejti ki ...

máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!