Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vásárolok egy ingatlant, de...

Vásárolok egy ingatlant, de nem kerül a birtokomba. Mi legyen a közművekkel? Az eladó 8 hónapig visszabérli külön bérleti szerződés keretében, bérleti díj fizetése nélkül (az ingatlan árába van foglalva a 8 havi bérleti díj).

Figyelt kérdés

A közműveket ez esetben az adásvétel után át kell íratnom rögtön?

Az órákat nyilván ők tudják leolvasni mert ők laknak ott, az ingatlan átadása és ezzel együtt a közművek átadása sem történik meg fizikailag csak 8 hónap múlva.



2023. jún. 19. 18:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Az ügyvéded mit mond?
2023. jún. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

A közműveket a birtokbavétel után kell átíratni ez egészen biztos. Azt viszont nem tudom, hogy bérbeadhatsz-e olyan ingatlant (akár bérleti díj nélkül), amit nem vettél birtokba.


Ezt az adásvételt intéző ügyvéd 1000%, hogy meg tudja mondani, illetve ha úgyis benne lakik az eladó akkor az is lehet az adásvételiben, hogy csak 8 hónappal később veszed birtokba.


De az ügyvéd mindent el fog magyarázni.

2023. jún. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Még készülőben a szerződés, abban egyelőre nem tudom mi áll.

Előzetesen azt mondta, hogy alapvetően a birtokba adáskor kellene de mivel ennyivel későbbi a birtokba adás célszerű most.


Viszont ez esetben akkor a rezsi olyan mintha tényleges bérlet lenne, NAV bejelentés köteles és adózhatok is utána?

2023. jún. 19. 18:49
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Hát te vagy nagyon hülye vagy, vagy pedig jól át vagy verve. Esetleg mindkettő.


Mindig a vevő viszi az ügyvédet és ehhez képest nem tudod mi áll a szerződésben? Egy vicc. Kérdezd meg az ügyvéded, hogy ilyenkor mit kell tenni, ketten is ezt írtuk.

2023. jún. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az ügyvéd tud mindent, nyilván meg van vele beszélve a teljes szituáció. A szerződés végleges tartalmát viszont még nem láttam, mivel összeállítás alatt van.

Jogász sem vagyok meg az adózáshoz sem értek, gondoltam próbálok utánajárni valaminek, míg készül a szerződés.

Nyilván rákérdezek majd mindenre az ügyvédnél is... de itt a fórumban is felmerülhet olyan tipp/kérdés ami adott esetben bennem nem merül fel kérdésként.

2023. jún. 19. 19:10
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

A GYK-ra jössz jogi tanácsért ahelyett, hogy azt kérdeznéd akinek szó szerint százezreket fizetsz?


Nem tudom mit szívsz, de jó az anyag.

2023. jún. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Esetleg ide tévedhet olyan is, akinek van hasonló témában tapasztalata, vagy valamelyik közmű-szolgáltatónál dolgozik és veled ellentétben kedves 6-os pontos infóval rendelkezik a fentiekről. Pl. kötelező átjelentés tulajdonosváltás esetén, stb.

A közműszolgáltatók ugyanis nem éppen a könnyű elérhetőségükről híresek. És eltérő ügyintéző eltérő tájékoztatást nyújt, a bírságot meg majd fizetheti, akit félre tájékoztattak.

Nyugodtan görgess tovább, ha valami nem tetszik. ;)

2023. jún. 19. 20:29
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az adásvételi ár ne tartalmazza a bérleti díjat.

Legyen egy eladási ár, és köss egy bérleti szerződést külön.

Nagy butaság lenne amit akarsz.

Az ügyvédek is sok hülyeséget csinálnak, 10- ből 9 alkalmatlan.

2023. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Most dögöljek meg de ezeket én sem értem. Kifizet az ember az ügyvédnek 100 ezreket, közben meg vadidegeneket kérdez kőkemény, komoly jogi témákban.
2023. jún. 20. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amúgy külön meghatározás szokott lenni a birtokba adás a szerződésben. Szerintem simán bele lehet írni pár sorral, hogy a birtokba adás X napig kell megtörténjen.


A közművekre az a meghatározás, hogy a birtokba adás napjától köteles a vevő fizetni. Az átírásoknál is a birtokbaadási nyilatkozat alapján fognak elszámolni.

2023. jún. 20. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!