Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vevő van a kertemre, de át...

Vevő van a kertemre, de át akarja minősíttetni a kertemet építési telekké, mert építkezni akar. Ki állja az átminősítés költségeit, én, vagy a vevő?

Figyelt kérdés
Három alszérletből áll a kertem, tehát háromszoros pénzbe kerülhet az átminősítése. Ilyen esetben ki szokta állni az átminősítés költségeit? Van-e rá valamilyen szabály, vagy megállapodás kérdése?
2013. máj. 29. 06:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha építési telekként akarod értékesíteni magasabb áron, akkor tiéd a költség. Ha zártkertként olcsóbban, akkor meg a vevőé a költség.

Bár már ezt az átminősítést sem értem. Én úgy tudtam, hogy egy övezetben egyfajta besorolás létezik, zártkerti övezetben nincs egyénileg besorolt építési telek. Az övezetek besorolását pedig az önkormányzat intézi.


Bár lehet, hogy tévedek...

2013. máj. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak akkor kérheti a VEVŐ az átminősítést, ha a kerted lakóövezetben van.

Ha a terület zártkertként van nyilvántartva, akkor egyetlen telket nem fognak átminősíteni.

Ahhoz, hogy egy területet építési területnek lehessen átminősíteni, a közművek bevezetési lehetőségét is kell biztosítani.

Menjen be a vevőd az Önkormányzathoz, és ott megkapja a szükséges felvilágosítást.

2013. máj. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az állja a költségeket aki át akar minősíttetni.

Vegye meg a vevő -kertként, aztán azt csinál vele amit akar.


A mi telkünk is zártkert volt, 3%-os beépíthetőséggel.

Vállalkozói telephelyként viszont dupla lehet(nálunk!) a beépíthetőség. Ki kellett vonatni mezőgazdsági művelésből(földhivatalban) a területet, és így építhettünk 60 nm-es házat rá, aminek a használatba vételi engedélyét is megkaptuk.

2013. máj. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj be az Önkorm.ra, és tisztázd, lehet-e átminősíteni? Azonnal megmondják, és nem is lehet attól eltérni. Ezt, hogy mi a lehetőség a telekkel, a vevővel tudatni kell. Így tiszta az eladás, de a költségek őt terhelik.
2013. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!