Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes az ország keleti...

Érdemes az ország keleti részébe költöznünk?

Figyelt kérdés
Idén májusban házasodtunk össze a párommal. Én eredendően szombathelyi vagyok, a feleségem pedig vásárosnaményi. Jelenleg Szombathelyen lakunk az én lakásomban. A feleségemnek is van egy saját lakása Vásárosnaményban amit a nagyszüleitől örökölt. Az a lakás ott áll üresen már kb. 1,5 éve. A nagyszülők még haláluk előtt teljesen felújították. A feleségem is és én is, inkább azon a környéken szeretnénk élni és ott elkezdeni a közös életünket. A szombathelyi házat pedig el szeretném adni. A szüleim nagyon ellenzik a döntésemet. Többször volt vitánk miatta, ugyanis a lakásom vételárának a felét Ők fizették. nem szeretném ha megharagudnának e miatt és nem szeretnék haragban elköltözni. Hogyan juthatok kompromisszumra, hogy mindenkinek jó legyen? Szerintetek érdemes elköltözni innen?

2013. júl. 20. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem maradjatok itt!ott semmi munka,cigányok ezrei...f27 körmend
2013. júl. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ne menjetek. Az ország keleti részén élő ismerőseim mind menekülnének a dunántúlra elmondásuk szerint munka szinte semmi,garázdálkodó roma annál több.
2013. júl. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
58%

Inkább ne menjetek oda, lehet hogy azon a településen pont jó, de ott még kevesebb munka van mint Dunántúlon. Nem egy ismerősöm él arra felé mert apai ágon a rokonaim nagy része oda valósi, és sorban már évek óta érdeklődnek hogy hol érdemes itt élni, mert elegük van a romákból, meg abból hogy nem lehet előrébb lépni még annak se akinek van munkája. Rengeteg olyan rokonom van akik most végeztek a sulival és semmit nem tudnak kezdeni magukkal, sokan fővárosba menekültek és ott próbálnak meg tenni valamit.

Egyik ismerősöm is Szabolcs megyében élt, van is ott egy háza a mai napig, de eljött onnan mert a barátnője oda valósi volt, de meghalt egy csúnya balesetben. Az ismerősöm 2009-ben vesztette el munkahelyét, és mivel semmit nem talált így hazament a szüleihez Tatabányára majd Győrbe költözött ahol munkát talált.

Ő mesélte hogy oda menni semmi értelme mert a romák miatt is veszélyes meg ugye munka az nincs, és szinte minden normális ember még a romák közül is a normálisabbak menekülnek el otthonról. ismerősöm is a nagy felújított házát ami akkor ért vagy 30 milliót otthagyta üresen, a mai napig nem tudja eladni. Annak örül a legjobban hogy nincs rajta hitel mert örökölt pénzből lett felújítva de minden pénze benne maradt és rengeteg értéke maradt ott, jó bútoroktól kezdve a nagy TV-ig minden ottmaradt nála. Az egyik szomszédja vigyázz a házra akiben megbízik de mesélte hogy az elmúlt 4-5 évben már 10 szer törtek be oda. Szerencsére nem tűnt el sok minden neki, inkább csak kárt okoztak az ajtóba ablakokba. A ház is borzalmasan néz ki mert tavaly nyáron mentem le vele pár napra segíteni elhozni néhány dolgot mert akkor tudtam szerezni egy furgont, de nem sok mindent lehetett megmenteni. A nagy TV-jét elhoztuk de tönkretették, az udvarán a térkő nagy részét már rég felszedték, akkor a nagyszobájában a parkettát szintén felszedték az udvarján lévő melléképületek teljesen üresek ahol volt vagy 10 erdei köbméter fa jó 150 ezer forint értékben, meg egy régi felújításra váró motor is eltűnt onnan. Ablakok nagy része betörve, az be is van deszkázva, a redőny totál lehúzva. Az áramot ki is köttette onnan mert félt hogy lopni fogják aztán ráverik a balhét. Az a felújított ház teljesen le lett rongálva, az elmúlt években. És hiába adódik nagy ritkán 1-1 érdeklődő a szomszédjára van bízva de senkinek nem kell mert sok munka van vele. Meg ott pénzük sincs az embereknek.

Szerintem ha rám hallgatsz kerüld el a helyet. Inkább maradjatok ott ahol vagytok jó az nektek, annál biztos jobb.

2013. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha Szombathelyen van munkátok, semmiképpen ne mozduljatok. Kelet-Magyarországon óriási a munkanélküliség. Inkább a vásárosnaményi lakást adjátok el. Megtartani nem érdemes, mert ilyen távolságból nem tudok úgy törődni vele, hogy megőrizze az állagát.
2013. júl. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem!
2013. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
67%

Most mindenki a legdurvábban írja le ezt a vidéket, mint valami háborús katasztrofális övezetet. Én is úgy költöztem ide (Mátészalkára) Székesfehérvárról a barátnőmhöz már lassan 3 éve. Mindketten dolgozunk, van rendes fizetésünk. Soha semmilyen hátrányom nem volt abból, hogy itt lakom.

Nekem, az a véleményem, ha Te Vásárosnaményba szeretnél költözni a feleségeddel, akkor szerintem mindenképpen menj! Felnőtt emberek vagytok és a Ti döntésetek!

2013. júl. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Oké, de fehérvárnál, minden csak jobb lehet...
2013. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már bocs, de szerintem nem vagytok normálisak, ha Szombathelyről odaköltöznétek....
2013. júl. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
Szombathely szép, kulturált város. Vásárosnaményben nem voltam, de a környék ismerős... Ne add el a szombathelyit, menj el 1-2 hónapra Naménybe matracon aludva és ha kicsit is rosszul érzed magad amikor bevásárláskor kizsebelnek vagy kiszúrják a kocsi gumiját, hangoskodnak éjelente, esetleg a szipusok elállják a lépcsőházat, akkor irány vissza nyugatra. Ha tehetséges vagy keleten is szerzel melót.
2013. júl. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 istvan107 válasza:
28%
Én Vásárosnaményi vagyok,szerintem mindenki talál munkát aki dolgozni akar.Én szeretem ezt a nyugodt szabad levegőt soha nem mennék el innen.igaz hogy a pénz kevesebb mint följebb de meg lehet élni. Szerintem ennyit megértését az erdők a Tisza a szép határ. Ezeket egy nagyváros nem potolhatja.
2015. ápr. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!