Kezdőoldal » Utazás » Magyarország » Az ország keleti feléből...

Az ország keleti feléből költözés a nyugatiba?

Figyelt kérdés

Nagyon sok rossz hely van az országban élhetőség szempontból

Az én vágyam az lenne hogy elköltöznék az osztrák határ környékére, ugye onnan pedig kijárni dolgozni (tudom elhelyezkedni sem lenne egyszerű mert a határközeli magyarok sokan átjárnak dolgozni.) Amúgy sok ismerősöm azt mondogatja ha kirúgjak a munkahelyérő akkor elad mindent és Dunántúlra költözik (Győr környéke vagy osztrák határhoz a jobb megélhetés miatt). Az a vicc hogy én Szolnok környékéről írok, tehát nem borsod vagy szabolcs megyéből írok, ott el se tudom képzelni milyen a megélhetés

Tehát jogosan vetik fel az emberek a költözést lehetőségét ha megszűnik a munkahelyük?(és nincs plusz pénzük, csak a házuk) Az tuti hogy ha lenne "felesleges" plusz pénze akkor énszerintem sokan elmennének, de ez saját véleményem

Amugy én Sopron környékére költöznék mert közel van Bécshez



2013. márc. 18. 13:35
 1/2 anonim ***** válasza:

ODa kell költözni ahol jobb megélhetés van ahol TE tudsz dolgozni.


Èn németországban élek, férjem német. Itt telejsen normális ha valaki költözik 200-500-km-t is. Söt sokan dolgoznak úgy hogy 200km-re arrébb és csak hétvégén megy haza.

2013. márc. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt azért vedd figyelembe, hogy az elköltözéshez kell, hogy legyen megtakarításod. A költözésnek ugyanis komoly egyszeri költségei vannak és egyszerűen nem tudsz mindent egy időpillanatban eladni és pár óra múlva megvenni mindent az új lakhelyeden.


Ne feledd azt sem, hogy Kelet-Magyarországon általában alacsonyabbak az ingatlanárak, mint Nyugat-Magyarországon, így eleinte tuti alacsonyabb színvonalú lakhatással kell beérjed. Összességében tehát nem akkor kell költözni, amikor már megszűnik a munkahely, hanem amíg még megvan. (Nyilván pl. lakásbérléssel meg lehet oldani azt, hogy valaki tudjon egyidejűleg a régi lakhelyéhez közel dolgozni, miközben már elkezdi szervezni az új életét más régióban.)

2013. márc. 18. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!