Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárláskor mikor...

Ingatlan vásárláskor mikor kell megfizetni az illetéket?

Figyelt kérdés
Az adás-vételi szerződést már júniusba aláírtuk, de nem kaptunk még semmit az illetékre vonatkozóan. Bejelentett lakcímre küldik ki vagy esetleg a tartózkodási helyre? Mert a tartózkodási helyemre nem dobja be a postás az ajánlott szelvényeket.. :S

2013. aug. 12. 10:10
 1/8 anonim válasza:
Júniusban már a nevünkön volt a ház és még mindig nem kaptunk senkitől csekket...ezt nem kell sehova bejelentenünk ugye, hanem a földhivataltól tudják meg? Tehát nem kérni kell a csekket, hanem majd egyszer csak küldik?
2013. aug. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
nekem 2 hét múlva megjött a csekk, gyorsak voltak...
2013. aug. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát ez teljesen változó...Volt olyan ismerősünk akik hónapok után kapták csak a csekket. Nálunk ez úgy történt,hogy a házra befizettük az előleget a bankkal még folyamatba volt a dolog...kaptunk egy levelet,hogy ekkor meg akkor jönnek biztosítanunk kell a bejutásukat (nem volt még a miénk a ház így mi se tudtunk csak úgy jönni menni benne) kijöttek és durván 1 hétre már megérkezett az első részlete az illetéknek,miután a bank se kapkodott és a határidőt tartani kell így előbb lett az illeték fele befizetve mint ahogy a nevünkön lett a ház.Mikor már rendezve lett minden miénk volt a ház rá 3 hétre megérkezett az illeték maradéka csekken. Ebbe csak volt a jó,hogy ha valami véletlen folytán még se lett volna miénk a ház akkor szaladgálhattunk volna az addig befizetett illeték után. Szóval nálunk hihetetlen gyorsak voltak :S
2013. aug. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom, hogy csekken küldik. De nekünk sem jött még semmi. És az én helyzetem nehezíti az is, hogy hová fogják küldeni..mert van egy állandó lakcímem, volt egy tartózkodási helyem (ami a lakcímkártyán még szerepel) és van a ház címe, amit megvettünk. De a lakcímkártyát még nem tudtuk megcsináltatni, mert még nincs papír a kezünkben.. A tartózkodási helyemnél pedig a "kedves" postás nem dobja be az ajánlott szelvényt, ha érkezett..
2013. aug. 12. 11:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Nekem is azt mondták, hogy még mielőtt miénk lenne a ház ki kell fizetni az illetéket.. ehhez képest még semmi sem jött..
2013. aug. 12. 11:35
 6/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok... Nekem a tartózkodási helyre küldték az illetéket és nem a bejelentettre (de pl az éves adóbevallásos papírt meg a bejelentettre küldték).. Amúgy miután ezt amúgy is ki kell fizetni mert elfelejteni nem fogják ezért szerintem egyszerűbb ha befáradsz hozzájuk és megérdeklődöd.
2013. aug. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi aprilisban vettuk meg a lakasunkat banki kolcsonnel. Kb. 2 het mulva a foldhivataltol megjott a level a ferjemnek es nekem is, hogy bejegyeztek minket + jelzalogra a bankot.

Azota airi csend.. a lakcimunk mar a lakasunk cime, de az elozo cimeink is a azuloknel voltak. Igy tudnank rola, ha jott volna illetekrol papir.

Egyebkent ugyfelkapusok vagyunk mind a ketten, de egyikunknek sem jott meg ertesito a Nav-tol.


Igazabol nem is tudom mit varok.. a 4 eve levo hazassagom utan 1 honapja kaptam meg postan a ferjezett neves adokartyam..

siettek, az biztos ;)))

2013. aug. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor, hogy tisztán lássunk.. tegnap felhívtam a NAV-ot és érdeklődtem.. a helyzet a következő:

1. ELMÉLETILEG megkapod a tulajdoni lapot a Földhivataltól, azon van a bejegyzés dátuma és onnantól számítva kb. 30 nap mire küldik az illetéket.

2. Lakcímre vonatkozóan azt sikerült kideríteni, hogy akkor küldik ki tartózkodási helyre, ha azt BEJELENTED a NAV-nak, hogy hol van. Ellenkező esetben csak a rendes lakcímed tudják.


Szóval az én esetben a tul.lap dátuma 07.05., ez alapján elméletileg lassan jön az illeték csekken és a rendes bejelentett lakcímemre, mert én nem adtam meg nekik a tartózkodási helyem. :)

2013. aug. 13. 09:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!