Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi az, aminek feltétlenül az...

Mi az, aminek feltétlenül az ingatlanban kell maradnia, miután az eladó elköltözött?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a legtöbb dolog megbeszélés kérdése, de mi lassan ott tartunk, hogy a konyhabútor maradna ugyan, de a beépített gépek (főzőlap, sütő, mosogatógép) nem. Ebbe még beletörődtem volna, ha ennek megfelelően enged is az eredeti árból, mert azt gépesített konyhára beszéltük meg. De most kitalálta, hogy a fürdőszobaszekrényt is vinné, ha nem fizetem ki külön. Ez viszont egybe van építve a mosdókagylóval és a csapokkal. Megteheti, hogy ezeket is magával viszi? Vagy szétbarmolja az egészet, és marad a csupasz mosdókagyló, levert zománccal?
2013. szept. 30. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
a közjegyző (ügyvéd) által készített adásvételi szerződésben rögzítettek.
2013. szept. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Annak kell az ingatlanban maradnia ami tartozéka a lakásnak vagy háznak. Ha lakótelepi akkor a beépített részek:fürdőkád,csapok,tűzhely és mindaz amivel anno átvették a lakást. Családi háznál más a verzió a legjobb tudomásom szerint elvihető a tűzhely és mindaz amit az előző tulajdonos szereltetett fel.Ha már kifizetted az ingatlant és nem egyeztetek meg a használati tárgyakat illetően akkor nem sokat tudsz tenni legfeljebb azt:ha leszedi az általa felrakott tárgyakat,eszközöket akkor figyelsz ne okozzon vele neked nagyobb kárt.Egyébként az én ingatlancserémnél olyan összegért akarta eladni a régi tulajdonos a számára már értéktelenné vált használati eszközöket (az új ára kevesebb volt) amire én mondtam vigyen el mindent és a beköltözésemkor semmilyen tárgy ne maradjon a portámon azon kívül amit neki mindenképpen ott kell hagynia! Ha gépesített konyhát beszéltetek meg (volt ügyvéd vagy le lett írva a szerződésben) akkor ragaszkodj a gépesített konyhádhoz!Nyugodtan közöld az eladóval,ha nem a megbeszéltek szerint történik a dolog akkor visszalépsz és persze az ő magatartása miatt kártérítést fogsz kérni!
2013. okt. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!