Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Rákospalota milyen környék?...

Rákospalota milyen környék? (Budapest)

Figyelt kérdés

Közbiztonság? Közelekedés? Hasznos infók? Minden tapasztalat, észrevétel, élmény érdekel!

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. okt. 2. 17:45
 1/4 .figo. ***** válasza:
Szerintem nagyon jó környék, nyilván nem egy rózsadomb de simán elmegy külkerületnek. Közlekedés kíváló vagy újpestre mész a metróhoz vagy van közvetlen járat a belváros felé .
2013. okt. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A belvárosból sokáig tart oda kimenni , vannak rossz részei is , Károlyi Sándor út , Szemétégető hasonlók.....
2013. okt. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 rodim válasza:
0%

A "Kertváros" (Rákospalota és Pestújhely nagy része, szégyen így nevezni, mert pozitív érzetet kelt az elnevezés) viszont fertő, a házak min. 50%-a szilárd tüzelésű, a nagy részükben illegális anyagokkal (bútorlapok, műanyag) tüzelnek. A környék eleve lehangoló, ocsmány vityilók szinte mindenütt, az embernek bemenni sincs nagy kedve.


Pestújhely egy része talán kivétel, a Domaháza utca környékén van pár kellemes utca szép házakkal.



Az "Ófalu" nagyon el is van cigányosodva, főleg a Rákos Út környéke, kiemelten Oroszlán utca, Bocskai utca és környéke. Amíg ott éltem, bárhonnan mentem haza busszal, minden roma ugyanott szállt le, mint én. Ők kivétel nélkül műanyaggal, PVC-vel, szeméttel tüzelnek, a környék levegője télen életveszélyes, 5 perc séta 2 doboz cigaretta, szellőztetni nem lehet soha. Persze nem mindegy, hogy tőled hány házra és hány szegény/roma él, hány kéményből tolja a halálos füstöt.


A Czabán általános iskolába gyakorlatilag csak roma gyerekek járnak.



Nem véletlen, hogy az OMSZ légszennyezettségmérőt a kerület legtávolabbi szegletébe telepítették, ha itt lenne, megverné a borsodi értékeket is, mert itt nagyon sok ház van és hatalmas az illegális tüzelés aránya.



"Halálvölgy" lenne a környék reális elnevezése. Az újabb házas környék Újpest felé (Károlyi Sándor utca környéke) kicsit talán élhetőbb, ha egyáltalán érdemes osztályozni.



A kertes házas résznél bármi jobb, érdemes Szentmihály, vagy akár a 17-ik kerület újabb építésű részei felé menni, ott akár 5 évvel is tovább élhetsz, ha nem szívod évtizedekig a mérgező levegőt.

2019. márc. 2. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
#3 veled mi történt Rákospalotán, amiért ezt az orbitális baromságot minden kapcsolódó kérdés alá beilleszted?
2021. ápr. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!