Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik Bp. "legkeményebb"...

Melyik Bp. "legkeményebb" környéke az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

A, Belső józsefváros (Magdolna negyed, Kálvária tér környék stb)

B, Teleki tér és környéke

C, Ferencváros (Lennhossék utca, Gát utca)

D, Csepel

E, Angyalföld (Lehel utca és a Nyugatiba tartó vágányok közötti rész)

F, Kőbánya

G, egyéb (melyik környék?)



2013. aug. 4. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A és B.
2013. aug. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
A a legkeményebb, B a második legkeményebb. Csepel és Kőbánya nagyon nagy, ezeknek vannak rendezett, biztonságos, kulturált, sőt nagypolgári, kertvárosi részei is (és persze "kemény" részeik is vannak).
2013. aug. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A (szerintem) legkeményebbeket ki is felejtettem: Hős utca illetve az Illatos úti dzsumbuj
2013. aug. 4. 16:22
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

a Hősbe akkor sem mennék gyalog ha fizetnének. párszor áthajtottunk rajta autóval, de örültünk, h nem volt trafi, mert milliós büntit kaptunk volna :) ha lassabban megyünk, sztem azzal a lendülettel szétkapják a kocsit :)


igazából annyit tudok mondani, h a 9es buszon úgy en bloc be vagyok fosva bokáig, a 28as villamosra csak testőrrel szállok. az Illatoson egyszer voltunk szintén autóval, felhúzott ablakkal, bezárt ajtóval, komoly sebességgel.


azért érdekes dolog látni Budapest hatalmas kontrasztjait, és jó tudni, h melyik környéket érdemes nagyon nagy ívben elkerülni.


amióta elmúltam 25, és megszilárdult a veszélyérzetem, azóta parás, ismeretlen helyre csak jó kondícióban lévő férfi társaságában megyek. előtte olyan dolgokban is benne voltam, h csoda h élek egyáltalán, nem húzgálom tovább az oroszlán bajuszát. :)

2013. aug. 4. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pedig azt mondják az említett járművek biztonságosak (9 busz, 28 villamos), csak akkor van gond ha leszállsz.
2013. aug. 4. 18:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A Józsefvárosi piacra én gyakran jártm ki egyedül (nő vagyok). Nem volt bennem majré, de az biztos hogy este nem mászkálnék és nem költöznék arra a környékre.
2013. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

A és B körülbelül ugyanaz és egyébként Belső-Józsefváros az nem az általad említett rész, hanem a Nagykörúton belüli, Palotanegyednek is nevezett városrész.

A Nagykörúton kívüli (általad említett) részt hívják Külső-Józsefvárosnak.


A kérdésedre szerintem talán nem is lehet egyértelmű választ adni: bár az egyértelmű, hogy az egész Külső-Józsefváros nagyon gáz rész a Corvin-negyedet leszámítva, de pl. Ferencváros egészen korrekt kerületnek számít, ahogyan Angyalföld is. Csepelnek is akadnak rendezett, kertvárosias részei, de természetesen inkább a gettóiról híres.

Kőbányát pedig abszolút a kettősség jellemzi: ott van Kőbánya alsó, Gyárdűlő (Balkán utca környéke és az Üllői út vonala), amik tényleg szär környékek, ugyanakkor Óhegy jelentős része meglepően élhető (pl. a Lavotta utca környéke). Az Újhegyi lakótelep sem olyan gázos, mint ahogyan azt sokan elképzelik, s a mögötte lévő kertes házas rész (a börtön és az Új köztemető irányában) kifejezetten kellemes.


Összességében talán az általad A-nak és B-nek említett Külső-Józsefvárost mondanám.

2013. aug. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat és a korrekciót!

Az említett kettősség szerintem mindenhol jelen van, a 13. kerületben is pl.

2013. aug. 10. 20:54
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen jelen van szinte mindenhol, de szerintem Kőbányán és Józsefvárosban különösen éles a kontraszt.:)
2013. aug. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
84%
a "C" csak akkor lesz igazán kemény ha az utcán végigrohansz és azt ordítod "Hajrá Újpest!"
2013. aug. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!