Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek megéri lakást...

Szerintetek megéri lakást venni Budapesten most?

Figyelt kérdés

Koliba nem vettek fel, és úgy gondoltuk, hogy az albi bérleti díjából már kb tudnánk egy hitel törlesztő részletét is fedezni (ha kiadnánk a lakást mellettem másoknak, akkor amit ők fizetnek az s segítene). kb max 5 milliót tudnánk rászánni, többi hitel lenne.

néha azt olvasom, hogy semmiképp se vegyünk lakást hitelre, inkább albérlet, máshol meg azt, hogy nem éri emg tartogatni nagyon a pénzt, mert elértéktelenedik. szerintetek?


2013. okt. 9. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Megéri, mert a lakásárak lent vannak, nem megy a piac, ezért lehet alkudni és a befektetések is keveset hoznak. A hitelt meg kell nézni, ki kell számolni.

Főleg akkor érheti meg, ha suli után is ott akarsz maradni.

Ha egy nagyobb lakást veszel, akkor valamelyik iskolatársnak ki is adhatod az egyik szobát és abból kijöhet a törlesztő egy része.

2013. okt. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, mindenképp ki szeretnénk adni még egy valakinek legalább :)
2013. okt. 9. 15:17
 3/7 anonim válasza:
Megéri, ha van pénzed. Hitelt semmiképp ne vegyél fel most. Ezt meg is ismétlem, hátha épp "kihagynál" a felső sor olvasása közben: hitelt SEMMIKÉPP ne vegyél fel most!
2013. okt. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
igen? :/
2013. okt. 9. 15:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom fejböl a lakásárakat, de én is hasonlón gondolkodom. Nem volt még saját lakásom, fiatal(mondjuk rá:) pályakezdö vagyok, de családi segítség szoba jön, mint Nálad. Nem vagyok szakértö, maganszemélyként mondom ezeket - elöre is szolok, nem pont a kerdesre valaszolok, gondoloatokat osztok meg:)


Jelenleg az van, hogy én szintén egyik nagy lakásunkban szeretnék lakni(Déli pu, vagyis elég központi), és 1 másik lakótárstól havi 50e-t kérni(ami. 25-30e bérlet +rezsi) - csak remélni tudom, h találok ilyet, pl. a legtöbb diáknak ennél kevesebb pénze van.


Vagyis:

ha Te pl. e helyett a társbérlet helyett saját lakásban laknál, kb havi 25e-30-t tudnál spórolni- a rezsit saját lakásban is kell fizetni.

70 hónapra számolva (kicsit elhuzodo egyetemi tanulmányok,stb) az max 2100 000Ft.

Tehát ez az a veszteség, amit a lakásvésárlással, vagy más a penz mas befektetésével kompenzálni kell. (A penzben nehezen kifejezhetö teny, hogy saját lakásban laksz, ami elönyökkel, hátrányokkal is jár...)


A lakáspiacról nehany mély gondolat:

(Az árakról most annyit tudok, hogy Újlipótvárosban - észak-XIII.ker - valahol 200-300 körül van 1NM, nyilvan ez egy igen drága location.)

Én úgy gondolom-remélem, hogy a mostani ingatlanárak igen alacsonyak (pl.ugy remlik Pozsony már drágább, állítolag lassan talán Bukarest is). Azért 5 év mulva reméljük AZ EUban, söt még MOn is véget ért-mérséklödött a válság (bár pesszimista vagyok, ami az életszinvonalat illeti, de legalább ennyit remélek).

Viszont ha valamelyik ipari szektor, akkor a budapesti turizmus egész jól van és nem is látom ennek a végét. Ez azért is fontos, mert asszem még mindig nem tetözött a 'day rental'-ként hasznosított lakások száma, vagyis egyre több ilyen lesz, talán ez egy árfelhajtó tényezö.

(Egy olyan lakás amit pár napra is ki lehet adni - kicsit központibb fekvésü, stb. - nem hiszem, h rossz befektetés, hiszen diplomád után is van belöle bevétel, bár sok munka van vele, ha turistakkal jatszik az ember. Kérdés ez kijön-e kb 10M-ból)


Szóval át kell számolni a dolgokat. Ha gondolod ideírhatod, vagy csak magadnak, milyenek a tipikus hitelköltségek(ezt nem tudom, de érdekel:), mennyi lehet a havi visszatérítendö, lakásvásárlás költségei (Magasak - tartok töle, ez egy ilyen kis lakásnál vszlag nagy tétel) stb. Van 1-2 ismeretlen a rendszerben, mint a jövöbeni infláció<=>hitelkamat, esetleg rezsiárak(de ez kb mindegy hol fizeted), gazdaság. Érdemes min-max-ra kiszámolni.

Ja, és mennyire reális, hogy Szüleid elvesztik az állásukat, és annak mik a potenciális következményei - pl. menni idö eladni a lakást, ha muszaly, tudjatok-e addig fizetni a hitelt, ilyenek)


Mellesleg azt mondják, tapasztalat nélkül (bérelt már lakást, élt már abban a városban) NE vegyen az ember lakást.


Remélem ez a csomó OFFos gondolat kicsit segített:)

2013. okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

5-ös, köszi a turisztikai leckét :)


Kérdező: hitel felvételét azért nem javaslom, mert semmivel nem jobbak most a feltételek, mint a válság előtt, ami azt jelenti, hogy ha visszaáll a 2008 előtti állapot a gazdaságban, a hitelek törleszthetősége csak romlani fog, javulni nem. Azt hogy igazat mondok, könnyen lehet ellenőrizni, nézz szét neten, még a nagyobb összegű hiteleknél is a felvett érték 150-160%-át kell majd visszafizetni, kicsi (5Mft alatti) hiteleknél pedig még rosszabb a helyzet. Könyörögve kérlek, inkább rokontól kérj kölcsön, ha lehet, de hitelt semmiképp ne vegyél fel. Nem hiányzik egy újabb befuccsolt törlesztés se neked, se az adófizetőknek, akik utána kifizetik a törlesztésképtelenek helyett a kormány zseniális hitelmentő programjainak keretein belül.

2013. okt. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Elúszott lakás meg pláne nem hiányzik.

Egyébként ha ki tudod festeni, meg bútorozást meg tudod oldani, 5-ből minimális pluszköltséggel lehet egész jó lakásokat kifogni Pest kevésbé frekventált helyein!

2013. okt. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!