Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ez esetben aki egy elárverezet...

Ez esetben aki egy elárverezett ház új tulajdonosa lesz, annak mindenképpen el kell távolítania az építményt a területről? Nem lehet azt is megvenni? Sajnos a ház és a telek tulajdonosai nem ugyanazok.

Figyelt kérdés

Elárvereznek egy kórház tulajdonában lévő kis üdülő faházat, de az alatta lévő terület már nem a kórházé, hanem egy nagyobb intézményé. Lehetséges, hogy amit a faház elfoglal, azt a kevéske területet is meg lehet venni? Vagy azt már a gyógyintézet nem adja ki részben?

Az áll a határozatban, hogy az új tulajdonos köteles eltávolíttatni az építményt az intézet területéről.

Megpróbáljak ezután érdeklődni, vagy fölösleges?

Előre is köszönöm!


2013. okt. 21. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges. Hiába vennèd meg a földterületet, azt meg is kellene közelíteni, ezt szorgalmi jog bejegyeztetèsèvel tudnàd elèrni, külön helyrajzi szàmon kellene szerepeltetni, stb. Nem is valószínû, h eladnàk.
2013. okt. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Hát ezt szomorúan hallom, bár sejtettem, hogy nem igazán lesz ez megoldható, csak nem értek hozzá.

Azt mondjuk végképp nem értem, mi értelme olyan telekre, területre építkezni, aminek más a tulajdonosa. Na, de megint csak mondom ezt én, mint hozzá nem értő.


Köszönöm szépen a választ!

2013. okt. 21. 13:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Miért lenne felesleges utána érdeklődni? Az isten szerelmére, hát meg kell próbálni. Semmibe nem kerül utánajárni. Ne add fel ilyen könnyen, hanem szedd össze magad ember.
2013. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igenis értettem főnök! Mindjárt vigyázzba is állok...


Az ironizálást félretéve, másképp döntöttem, mindemellett sajnos anyagi okok miatt amúgyse jönne össze a dolog.

2013. okt. 26. 17:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, de az szolgalmi jog, nem szorgalmi... tényleg csak a pontosság kedvéért.
2013. nov. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!