Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Családi házat vásárolnék....

Családi házat vásárolnék. Hogyan és kitől tudakolhatnám meg azt, hogy tehermentes-e, ha a tulaj hajlamos elhallgatni ezen információkat?

Figyelt kérdés
Gyanús nekem a ház ára, utána szeretnék járni, hogy terheli-e bármiféle teher is. A segítő válaszokat előre is köszönöm!

2013. okt. 25. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
A földhivatalnál érdeklődj. Úgy tudom ott megmondják. Csak nem tudom már mi ennek a menete. Csörögj rájuk.
2013. okt. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Földhivatal - Bárki betekinthet az ingatlan tulajdoni lapjába, az alábbi módon.


[link]

2013. okt. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahogy írta az előttem szóló a Földhivatalnál megnézheted, vagyis megnézik neked, de ügyvéd is kikérheti a tulajdoni lap másolatát. Mennyi a ház ára, hogy ennyire gyanús?
2013. okt. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb ha megkérdezed a tulajt.

Sumákolni nem tud,az adásvétel előtt neki mindenképp be kell mutatni egy friss tulajdoni lapot.

2013. okt. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Ha már sumákol, az már nem jó jel.
2013. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Földhivatalnál bárkinek kiadják a tulajdoni lapot, azon rajta van. Csak illetékköteles.

De sajnos hallottam már olyat, hogy azt is meghamisították, nem tudom hogy.

Illetve, amikor mi vettük a házunkat, akkor rajta volt, hogy tehermentes, közben meg volt rajta 85.000 ft a csatorna bekötése miatt. De elmondta, kifizette, nem volt gond. Viszont 600.000-ről indult a dolog, és megdöbbentem, hogy ez a tulajdoni lapon nem volt rajta...

2013. nov. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"megdöbbentem, hogy ez a tulajdoni lapon nem volt rajta..."


Persze,hogy nem volt,ennek semmi köze az ingatlan tulajdoni lapjához.A helyi önkormányzat a csatornázásnál a TULAJDONOSSAL köt szerződést,így hiába adod el pl az ingatlant a csatornázás költségeit továbbra is neked kell

fizetned.Az előző házunkat pontosan így vásároltuk.

2013. nov. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem, ha a szerződésben az van leírva, hogy a házadat tehermentesen veszed. Akkor az előző tulajon kell bevasalniuk, anyukám pont így járt, és ügyvédet is fogadott, neki lett igaza.


A kérdésre visszatérve, ha van hitel a házon, akkor a bankba is menjetek be a tulajjal együtt, ugyanis a tulajdoni lapon az van rajta, hogy 10 éve mennyi devizát vett fel, hogy a bank most mennyit követel rajta, az nem. Erről a banknak kell igazolást adni, de sajna csak a tulajnak teszi meg. Ezt oda szokták adni, de én óvatos vagyok, és együtt mennék be a bankba, hogy legyek ott, amikor a kezébe adják, nehogy valahogy meghamisítsa. De ha a tulaj sumákol, akkor hagyd a fenébe, ne vegyél ilyen házat!

2013. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gomzoli ***** válasza:

Az esetleges közüzemi tartozások (gáz-víz-villany-csatorna pl.) nem a házat, hanem a szerződést kötő személyt terhelik, azaz az előző tulajdonost. Te megveheted a házat, ha van neki például 100 ezres gáztartozása, az téged nem érint, ő viszi magával a szolgáltató felé lévő tartozását.


A helyi önkormányzathoz is érdemes bemenni, és helyrajzi szám, és pontos cím alapján rákérdezni, hogy esetleg van-e tervben valami városfejlesztéssel, útépítéssel, közüzemi fejlesztéssel kapcsolatos "túrkálni valójuk", amikor esetleg 1 év múlva kisajátíthatnák a telked egy részét, vagy mittudomén ipari parkot akarnának létrehozni 50 méterre a szomszéd telken, vagy bármi ilyesmi!

Különben, ha a szándékod komoly, akkor jobb lenne egy ügyvédet megbízni, még ha sokba is kerül, hogy a dolgokat tisztán és "megfontoltan" lezongorázza.

2014. márc. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!