Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ilyen van, hogy kötelező...

Ilyen van, hogy kötelező bérlővel együtt megvenni a lakást?

Figyelt kérdés

Végre találtam egy szimpatikus lakást, erre a hirdetés elejére-végére oda van biggyesztve, hogy csak befektetőknek, mivel "megbízható, tartós bérlővel rendelkezik, aki hosszútávon bérli a lakást". WTF? Ilyen van? A szerződésbe is bele lesz foglalva, hogy a Józsit tilos kitenni, mert megígértük neki, hogy ott lakhat?

Biztos vannak olyan gazdag népek, akik azért vásárolnak, hogy élből kiadják, de azért ezt elég igazságtalanságnak tartom, hogy előre megszabják, hogy majd mire hasznosíthatom az vásárolni kívánt ingatlanomat.



#ingatlanvásárlás #kötelező bérlő
2013. nov. 2. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

max azt tudom elképzelni ,hogy valakinek van egy lakása és abban van egy haszonélvező akit ugye nem lehet kitenni ,de viszont azt el lehet adni azzal a személlyel együtt

de hogy sima albérlőt nem lehet kitenni ha megveszed azt nem tudom elhinni , de hívd fel hogy mégis mit jelent ez a "megbízható, tartós bérlővel rendelkezik, aki hosszútávon bérli a lakást" lehet hogy olyan szerződése van ,hogy ha eladja a lakást akkor sem teszik ki 2016 ig vagy nem tudom ezt nem tudom elképzelni ,hogy nem lehet kirakni

2013. nov. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Jogilag egy bérlőt nem egyszerű kitenni a bérlakásból akkor se, ha nincs adásvétel. A szerződésben nyilván nem az lenne, hogy "Józsit tilos kitenni, mert megígértük neki, hogy ott lakhat", de lehet olyan, hogy egyúttal x évre bérleti szerződést köt a vevő a bérlővel.

Ha ez nem tetszik, ne vedd meg, miért akarnál magadnak és másoknak problémát?

2013. nov. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ha a bérlőnek van egy olyan hivatalos bérleti szerződése, ami pl. 2015ig él, akár tulajváltás esetén is, akkor bizony nagyon nehéz kitenni.

egyszerűbb ha keresel hasonló adottságú és árú ingatlant, ami azonnal költözhető.

2013. nov. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Persze, ilyen paraméterekkel nem küzdök a lakásért (bár sajnálom, mert elég nehéz megfelelőre bukkanni), legfeljebb egy telefont megér, hogy mégis hogy van ez. De annyira elcsodálkoztam, hogy ilyen van hivatalosan, hogy fizetek x milliót a lakásért, és ebben az lesz az örömöm, hogy cserébe Józsi havonta adja az 50 ezreket. Hát marha jó üzlet!

Ebben az esetben én azt mondanám, hogy vetessék meg Józsival a kecót, ha nekik kell a pénz, ő meg ennyire oda van betonozva.

2013. nov. 3. 10:15
 5/11 anonim ***** válasza:
60%

Nem bebetonozas kerdese. Mi is alberletben elunk, szukseg megoldas volt, de elmondta a tulaj, hogy el szeretne adni a lakast. 1 eves szerzodesunk van, o is elmondta, hogy ket lehetoseg van, ha talal vevot. Vagy turelmesen kivarja, amig lejar a szerzodesunk es azutan veszi meg, vagy velunk egyutt veszi meg a lakast.

Esetleg felmondhat nekunk 30 napos "turelmi idovel". Mi ebbe belementunk, fiatalok vagyunk es nem akarunk orokre itt maradni, ha kell megyunk. Ez pl akkor nem ilyen egyszeru, ha a szerzodesben nincs felmondasi ido es a tulaj szabadulna a lakastol. Vagy ha gyerekkel van az illeto.

Erdemes rakerdezni, mert en is megbizhato, tartos berlonek tartom magamat, de annyira nem alom lakas ez, hogy ne talaljunk masikat/jobbat. Ha arra van igeny, akkor koltozunk mi, csak a szerzodesben foglalt idot kapjuk meg, illetve legyen annyira korrekt az adas vetel, hogy nyiltan menjen es mi tudjunk elore tervezni, ne utolso pillanatban kozoljek, hogy kezdjunk uj lakas utan nezni. Egy kerdest mindenkeppen meger. A kommunikacio csodakra kepes. :)

2013. nov. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Elég furának tartom ezt a hirdetést, nem is akarja igazán eladni azt a lakást. Ki venné meg ilyen feltételekkel? Nyilván azért veszel lakást, mert benne akarsz lakni. Egy telefont megér, hátha mondjuk csak 1-2 hónapig nem rakhatod ki. De ha van rajta haszonélvezet, meg ne vedd, mert megteheti, hogy be sem enged a saját házadba.
2013. nov. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Természetesen el lehet adni bérbeadott lakást is. Ilyenkor a bérleti szerződés érvényes marad, csupán a bérbeadó személye változik az új tulajdonosra. Ez a megoldás előnyös annak, aki eleve bérbeadásra keres ingatlant, mert a bérlőkereséssel már nem kell bajlódnia.


Az új bérbeadó ugyanazokkal a feltételekkel mondhatja fel a bérleti szerződést, mint amilyenekkel a régi felmondhatta volna. Határozatlan időre kötött szerződést a szerződésben kikötött felmondási idővel, ami nem lehet kevesebb 3 hónapnál. Határozott időre kötött szerződés a kikötött időtartam végén szűnik meg, azt a bérbeadó (sem a régi, sem az új) nem mondhatja fel, csak a bérlő súlyos szerződésszegése esetén.

2013. nov. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan keresnek olyan lakást, amit csak egyfajta befektetésnek tartanának. A mi lakásunk is elég kelendő, sokan voltak itt megnézni, pedig alig lakunk itt néhány hónapja. Kérdeztek mindenfélét, a tulaj azt mondta ne kerteljünk, vannak hibák ez tény, nem kell elhallgatni. Hát nem is hallgattuk, még is sokan megvennék.

Felénk a pici lakások ritkák és befektetésnek tényleg jók, ezért sokan keresik őket.

2013. nov. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Aki kicsit is otthon van a pénzügyekben, az tudja, hogy bérbeadás céljából lakást venni a lehető legrosszabb befektetés. Dehát ti tudjátok.
2013. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülyeség bérbeadás céljából ingatlant venni, de ingatlanba fektetni nem hülyeség szerintem. Egyszer fent, egyszer lent. Most éppen lent van. Most megvenni, kicsit kipofozni (amit gyakorlatilag a bérlők ki is fizetnek utána), majd a "fent korszaknál" eladni és kész. Ha nem is milliókban mérhető a nyereség, de lehet rajta nyerni egyrészt, másrészt pedig ha egy ingatlan megfelelően karban van tartva és jó helyen van, akkor gyakorlatilag az értéke nem fog csökkenni az évek alatt.
2013. nov. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!