Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire érdemes figyelni egy...

Mire érdemes figyelni egy lakás vásárlásánál?

Figyelt kérdés
2013. nov. 24. 09:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Lakásnál, ha nem akarsz nagy felújítást, akkor:

nyílászárókat, hogy jól zárnak-e,

falak nem vizesednek-e,

felső szomszéd nem ázik-e be,

szomszédok elviselhetőek-e,

végül, de nem utolsó sorban, (megtörtént eset), nincsen-e az ablakkal egy magasságban egy 30 méterre lévő harangtorony harangja, amivel minden órában két percet harangoznak.

2013. nov. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

én is most nézek lakást, én úgy szoktam, hogy kinyomtatom a hirdetést, felhívom az ingatlanost/tulajt és kontrolkérdéseket teszek fel a hirdetés alapján, lényeg, hogy elmondja azokat az infókat, ami a hirdetésben van. Ebben a legfontosabb az ár, mondja ki ő, mert lehet, hogy azóta máshol már olcsóbban hirdetik, csak te egy régi hirdetést találtál.


- utcai/udvari

- fűtés módja

- közösköltség

- tehermentes-e

- belmagasság

- négyzetméter a TULAJDONI LAP szerint és valójában

- hány tulajdonos van, hány haszonélvező (ideális esetben 1)

- van-e tároló vagy egyéb helyiség a lakáshoz

- fekvés (északi általában hidegebb, nyugatiba még meló utáni időszakban, késő délután is besüt a nap)

- rezsi eddig mennyire jött ki


Személyes megtekintést kérni ezután.

- lépcsőházban felírni a közös képviselő számát, ha nincs kinn, ingatlanostól elkérni

- lépcsőházban alaposan körbenézni, mennyire kultúrált, sokat elárul a lakóközösségről

- a ház minden közös helyisége át van-e már adva (újépítésűnél), ha nincs, akkor várhatóan a kivitelező intézi-e, ha nem, a lakóknak kell kigazdálkodni (pl. ha csődbe megy a kivitelező)

- lakásban falakat, felső sarkokat megnézni, van-e penész, ázásnyom

- van-e festékszag, ha van, már gyanús, hogy valamit lekentek, aminek nem szabad látszania

- ablakot én végig szoktam nézni, hogy szelel-e, jól zár-e

- ajtókat szintén, hogy nincs-e deformálódva

- van-e repedés a falakon, újépítésűnél még lehet, mert még süllyed a ház

- ablak alatt van-e garázslejáró, lépcsőház ajtó -> zajos lehet

- csapokat megnyitogatni, wc-t lehúzni, érdekes dolgokat lehet így is találni

- szomszédokról kérdezni, idősek, fiatalok, nemzetiség (:D)

2014. febr. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!