Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tanyasiak! Miért szerettek...

Tanyasiak! Miért szerettek vagy miért nem szerettek tanyán élni?

Figyelt kérdés
2013. dec. 2. 15:14
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
0%
mit értesz tanyának? falu is ide tartozik?
2013. dec. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
A falu az falu, a tanya az tanya. Nem tudod a különbséget?
2013. dec. 2. 15:45
 3/21 anonim ***** válasza:

Régen éltem ám tanyán, igaz az nem teljesen mondható tanyának mert baromi közel volt a város szinte a szélén voltunk kb 3 perc volt gyalog és már bent voltunk.

Nekem végül is tetszett mert voltak állatok, nyugi volt, meg friss volt a levegő, csak néha unalmas is volt ez. Szüleim sem szerették annyira de ez egy örökölt terület volt bár megvolt mindenünk de a munkába járás meg nekem az iskola picit nehézkes volt mert sokat kellett gyalogolni még a buszoz is. meg voltam már oylan tanyán ami teljesen elvolt zárva ott csak autóval meg lovon lehetett inkább eljutni a szomszédig ha nem akartunk 20-25 percet gyalogolni bár jó volt az út szépen járható volt de nekem az nem jött be a túlzott egyedüllét meg ha valami gond van akkor szinte semmi sincs közelben.

2013. dec. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
31%
nem tudom. :DDD
2013. dec. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretnék tanyán lakni. :) Már voltam tanyán, és bejött. :) Jószágot szeretem, növényeket is, nem vagyok egy társasági ember, és inkább elzárkózok, mint hogy hú de sokan körül vegyenek. Elég magamnak való vagyok, de azért az olyan emberekkel, akiknek nem csak akkor kellek, ha nekik kell valami nagyon jóba vagyok. De szal nem ilyen legjobbarát, csak jóba vagyok. De amiért jó, hogy nincs forgalom, nincsenek emberek, de annál több természet van, állatok, és nem eszed a sok műkaját, mert mindent megtermelsz magadnak. Ha földed is van végképp. Ha sok földed van meg is élsz belőle. Nem is rosszul! :) Úgyhogy nem rossz dolog az. Persze ha valami baj van, akkor később ér oda a segítség is, és egy szívinfarktusnál vagy tűznél ez életveszélyes. De én inkább élnék ott, mint itt a városba. Pedig ez egy falusias város, de a környéken szinte csak nekünk van nagyba jószág. Elvétve egy-két disznó, meg pár tyúk. Na nálunk aztán van minden, kecske, birka, ló, baromfiból mindenféle, nyúl, stb. És ha tanyán laknék, akkor még több lenne mindenből. Meg ott már lehetne tehén is, mert a kecsketejért nem vagyok oda. Már csak egy jó asszonyt kéne kifogni, mert a maiak 99,9%-a a kutyán macskán kívül más jószághoz hozzá se nyúl, mert büdös. A kopasztás meg azt se tudják mit jelent. Ez a fogalom náluk a férfiak lenyúlását jelenti. Úgyhogy ha találnék abból a 0,1%-ból egyet magamnak, akkor de jó lenne! :)
2013. dec. 2. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én tanyán élek a férjemmel.Babánkat április végére várjuk.

Részemről szükségmegoldásnak indult a dolog,akkor még nem tudtam milyen jó és mennyivel kényelmes lehet egy tanya egy belterületi háznál.

Hitelem volt az előző házra,jobbnak láttam megszabadulni tőle,amíg tudtam fizetni.Maradt 2 millióm,abból kellett valami lakhatót venni,ahonnan el tudok járni gond nélkül dolgozni és nem szakad ránk :-)

Az előző lakóhelyünktől 40 kilométerre,út mellett találtam ezt a házat,interneten.Első látásra bele szerettünk: 3 nagy szoba,kész fürdőszoba,nincs rengeteg ótvar régi épület,nincs a közelben senkinek nagyobb állata(kutya-macska a maximum) és körbe van kerítve teljesen.

Szomszéd közel van,tanyasoron lakunk,busz 5-7 perc gyalog,kisváros 7 km.Működött a mobilnet a laptoppal(akkor még hűségnyilatkozatos volt,ezért fontos volt,azóta mikrohullámú netünk van)

Egy hátrány volt: nem volt garázs.Azt építettünk és mára már tökéletes családi ház.A tetőteret nincs pénzünk befejezni,majd talán egyszer.

Pozitív,hogy itt fűthetek gázzal vagy a kazánnal is,van pénzem tüzelőre,nem fagyoskodok,mint az előző házban.

Megtehetjük,hogy gyerekünk legyen,az előzőben a hitel miatt nem lehetett volna talán soha.

Nem kell nagy valamire gondolni,egy 35 négyzetméteres városszéli/8 km/ kis ház volt még 33 év hitellel. Járhatok autóval,ha akarok,járhatok biciklivel is,nem kell a sár miatt aggódnom,mint az előző háznál.Használhatjuk nyáron a medencét,végre fel tudjuk tölteni vízzel.

Régi házamnál sem volt közvilágítás,itt sincs,ez nem mérvadó.Számomra nincs negatívum,nagyon jó helyen lakunk egy újszerű házban.

2013. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Krill ***** válasza:

Engem is vonz hogy tanyán éljek, de született pesti vagyok. Ezért félek belevágni.

Bár alapvetően aszociálisak vagyunk feleségemmel, szóval az emberek tuti nem hiányoznának, csak a munkába járás, bevásárlás, ügyintézést, meg a biztonságot érzem problémásnak.


Illetve én tuti építkezni akarnék, külterületen hogy lehet építési engedélyt intézni lakóingatlanra? Hogy lehet ez a bejelentett lakcímem? Nem akarnék forgalmas út közelében lakni, meg nem akarnám hogy körbe szántsanak. Hogy működik ez?


Sajnos se földtúráshoz, se állattartáshoz nem értek.

2013. dec. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

Tanyán nőttem fel - amolyan "igazi" tanyán, konkrétan gyűlöltem. Nem volt gyerektársaságom, a környékben csak idős emberek laktak. Semmilyen programot nem csinálhattam soha, folyton segítenem kellett otthon: tavaszi szünetben a gyümölcsösben, nyári szünetben a földeken, téli szünetben és egész évben folyamatosan az állatok körül - se gyerektársaság (iskola után azonnal irány haza, nincs "csavargás" a többiekkel), se tábor, se nyaralás (elmúltam 20 éves, amikor először eljutottam nyaralni). Eső után térdigérő cuppogós sártenger (úgy mentem iskolába, hogy amikor kiértem a "kövesútra" először levakartam a sarat a csizmámról... mit mondjak, egy élmény volt.

A tanyasi életben az talál esetleg némi romantikát, aki egyébként nem ott él, max pár napra látogat oda.. vagy aki annyira nincstelen, hogy odakényszerül és magát nyugtatgatja vele, hogy még jól is érzi magát.. vagy épp az ellenkezője: van elég pénze így nincs bezárva a tanyára, csak aludni meg néha bográcsozni jár oda, egyébként az élete máshol folyik.

Én alig vártam, hogy elköltözhessek. Azóta éltem nagyvárosban, kisvárosban is, de SOHA, SEMMI PÉNZÉRT NEM KÖLTÖZNÉK VISSZA!!

A tanyasi élet

2013. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Krill!

Mi úgy építkeztünk,hogy nekünk csak bővíteni kellett a házat.

De a szomszédunkban egy régi tanya volt,házszámmal(ez a legfontosabb,úgy egyszerűbb és lakóházat építhetsz rá,mit a miénk is) és arra kértek ugyanúgy építési engedélyt(terveztették stb) mit belterületen.Semmivel sem volt másabb,ugyanúgy kijöttek ellenőrizni stb...

Víz fúrt kútból van,az helyfüggő,hogy milyen mélyen.Nekünk 70 méteren van a kutunk,soha nem volt vele gond,elvileg iható minőségű a víz,bár mi csak forralva isszuk.Egyáltalán nem vasas,nem gázos stb...

Automata hidroforral van megoldva a vízellátás,minden megy róla: fürdés,bojler,mosó és mosogatógép is természetesen,nem lehet észre venni,hogy nem a hálózati víz.

Ha van vized és zárt rendszerű aknád(már ez feltétel,régen még jó volt a téglából körberakott is) és fűtésed akkor akkor megkapod a lakhatásit és ennyi.Nem bonyolultabb,mint belterületen építkezni.

Neted,tv-d ugyanúgy lehet,nem leszel "bezárva".

Én azért várostól max 10 kilométerre vennék tanyát,mert én busszal járok és így gyorsan beérek(10-15 perc)Nekem fontos volt,hogy közel legyen a buszmegálló és a köves út és ne kelljen a sarat vakarni a cipőről.

Nagyon nézz szét,ha ilyenben gondolkoztok,nagyon nagy különbség van tanya és tanya közt.Sok sikert!

2013. dec. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
Csak a számok nyelvén: egy szar panel árából -5 tanyát lehet venni, de ugye elég egy is, tehát ki lehet csinosítani, lehet jószágot venni, s párna alá tenni. Szerintem ez elég érv...
2013. dec. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!