Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti hol vennétek házat, ha...

Ti hol vennétek házat, ha lenne 15-20M forintotok?

Figyelt kérdés
Fiktív kérdés. Kíváncsi vagyok ti, hogy vagytok ezzel, mert nekem fogalmam sincs jelenleg, hogy hová költöznék Magyarországon belül.
2013. dec. 2. 19:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Én az alábbi helyeken néznék

- Balaton környéke

- Eger

- Szécsény

- Gödöllő

- Budapest (mondjuk amúgy is Budapesten élek)

2013. dec. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Inkább egy lakást vennék Budapesten, minél olcsóbban, és a többi pénzt elraknám, kamatozni.
2013. dec. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Talán Csillaghegyen, a Dunaparthoz közel.

Szeretem azt a környéket. Bár lehet, hogy oda ennél több pénz kéne..

2013. dec. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
budapest, még ha nem is a legjobb, de több a munkalehetőség
2013. dec. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az a baj ez nagyon sok mindentől függ, legalábbis nálam, ami miatt még nem tudok választ adni.
2013. dec. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Délmagyarországon. Ingáznék Ausztriába a szakmámmal, és keresnék egy rakás pénzt. Pécs jól hangzik.


Az ország északkeleti része gyakorlatilag halott -bűnözés, cigánykisebbséggel teli, munkalehetőség nonegzisztens-, Budapest pedig egyre inkább csúszik le. Ez a "Budapest hanyatlása" mostanában leginkább az MSZP 8 éve alatt ütközött ki, jómagam azt hittem, esetleg a fityisz kicsit észbe kap, és tesz néhány gazdasági lépést a főváros megmentéséért, de most már be kell látnom, tévedtem. Ők is hagyják tönkremenni a fővárost, csak nem olyan drámaian, mint a baloldal.

2013. dec. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a jelen helyzetben a lakás/házvásárlás egy igen érdekes kérdés, a mai napon eddig ez a legnagyobb horderejű téma, amit gyakorikérdéseken láttam kiírva.
2013. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Volt ennyi pénzünk, bár a vásárláskor még nem jött össze az összes... A Bakony keleti csücskében, 2 falu között vettünk egy kicsi nyaralót és ráköltöttük a maradék pénzt, de még be se fejeződött ez, 20 millión felül lesz a végére, az tuti, s akkor még nem lesz garázs :D

Képtelenek vagyunk megbánni, szép a kilátás és csöndes a hely :) A házat féláron se tudnánk eladni, de kit érdekel, magunknak csináljuk ;) A poén az, hogy kb. MINDENT megváltoztatunk s átépítünk benne. A külső falak maradnak csak meg az alsó szinten (némelyik azóta belső fal), a régi födém fele, 1-2 vezeték- és csődarabka... Ilyenek. Még a pinceajtó is áthelyeződött, nemhogy a fürdőszoba és a konyha...

Még mindig olcsóbb picivel, mint újat építtetni s majdnem olyan lesz, mint amilyen az lenne... Viszont vannak nagy gyümölcsfáink és díszfáink, ami egy kósza telken nem lenne meg ;)


El tudok képzelni bizonyos szempontból jobb helyeket, közelebb a népszerű motoros célpontokhoz, magasabb hegyek közt, de azért kellemes itt is, van egy helyes kis szolidabb szerpentin, rálátok két hegységre s egy nagyobbacska tóra (víztározó, de attól még szép), s ha a széle is a Bakonynak, de a Bakony. Kedvelem a Bakonyt, régen is azt gondoltam, jó lenne itt lakni.

Pécs környéke lenne még poénos (Horvátország közelsége, hegyek, még a főút is szerpentinek és melegebb és napsütésesebb, mint ez a rész, habár ez se olyan hideg, mint a Bakony fő része), illetve a Fertő-tó környéke (lazán átugorhatnék a sima osztrák utakon kanyarogni, de a magyar részen is akadnak helyes kis kanyargós részek, a nyugati célpontok is közelebb lennének valamivel)...

Sík vidékre nem mennék (egész gyerekkoromban az Alföldön laktam, a hegyek vonzanak), az Északi-középhegység pedig bájos, de egyrészt rengeteg rossz út van (OK, a Bakony sem százas e szempontból, de azért tetszik :P), másrészt sok kedvenc célpontom jóval messzebb van.

2013. dec. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én Erdélybe vennék egy kis nyaralót (kb 1 millióból) meg egyet itt a hegyekbe, szintén valami kis olcsót, és magamnak felújítgatnám. A maradékból meg vennék egy régi parasztházat, átalakítanám tetőteresre, kényem-kedvem szerint. Ha maradna ki pár millióm, vennék egy másik parasztházat, és egy rendezvénycsarnoknak alakítanám ki, ilyen parasztlakodalmak ilyenek lebonyolítására. De azért igényesen, hogy egy bált, vagy egy mai kor igényeinek megfelelő rendezvényt is meg lehessen szervezni benne.
2013. dec. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
tanyàt bàrhol
2013. dec. 4. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!