Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Inkább egy kisebb felújított...

Inkább egy kisebb felújított lakást vennétek, vagy egy nagyobb átlagosat?

Figyelt kérdés
2013. szept. 3. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:

mindenképpen lepukkantat. azt úgy tudom berendezni, alakítani, ahogy nekem tetszik. és jóval olcsóbb, mert szabadulni akarnak tőle.

16 milkás lakást vettünk anno 12ért, igaz a felújítás benne volt 3-4ben, de mindenki le van halva, h mennyire fullos lett és ízléses :)

2013. szept. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól függ...ha ketten vagyunk és tutira nem fog a család bővülni akkor a kisebb. De ha bővülni fog a család akkor inkább egy átlagos nagyobbat.

Mi egy lepukkantabb nagyot vettünk olcsóért és szépen felújítottuk :))) Semmi értelme nem lett volna drágább felújítottat venni mert nekem minden csak ideig óráig tart és évente legalább 2szer tuti új színt kap belülről a ház fele,vagy itt bontunk ott egy + fal lesz stb stb

2013. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Alapból én is a felújítandóra szavazok, mert ott mi fogjuk kicserélni valószínűleg pl. a vezetékeket és így tudni fogom, hogy mi van a falakban és saját ízlésre formálható. De elsősorban attól függ, mire van pénzünk és hányan akarunk (most vagy 10 éven belül) lakni benne. Plusz sokat számít a ház állapota, környék, szomszédok, közös költség... is.
2013. szept. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 SargaRigo válasza:
Mi is nagyobbat vettünk, aztán felújítottuk. Nem mindegy, hogy egyszerre kell kifizetni 15miskát, vagy elég 10-et, és pár év alatt meg apránként felveszi a többit! Eladni már 15-ért se adnám.
2013. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is a felújítandóra szavazok!

Persze fontos figyelembe venned életviteledet, terveidet/terveiteket és anyagi lehetőségeidet! Mi pl. nem vagyunk híve a kölcsönöknek, szerencsére megtehettük, hogy nem vettünk fel. Addig nyújtózunk, ameddig takarónk ért.

2,5 szobás lakásunkat kiadtuk, mi pedig harmad annyiért kibéreltük egy ismerős 1 szobás szépen felújított lakását. Majd mikor jött az első gyerek, akkor költöztünk át a sajátunkba. A második csemete születése után vettünk egy hatalmas kertes házat, amit teljesen fel kellett újítani. Két harmadával meg is vagyunk, de számtalan dolog van még rajta. Viszont olyan lett/lesz, amilyet mi szeretnénk.

A másik lakást kiadjuk, így bevételt termel, fedezi ennek a rezsijét. Legújabb húzásunk, hogy házunkban van két szuterén lakás is, melyeket ki szeretnénk adni. Épp napokban kezdtünk neki a felújításaiknak. Saját erőből, saját ügyességből. Olyanra, amit pénztárcánk bír. Reményeink szerint egy év múlva ki is adhatjuk azokat is. :-)

Azért nem rossz, ha belegondolok, egy 1 szobás lakásból indulva idáig jutottunk már. Persze, néha úgy érezzük, megszakadunk a sok munkától. :-( Olykor 3-4 óra alvással kell beérnünk. Munka mellett nagyon nehéz még itthon is dolgozni.

2013. szept. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 vectorsector2 válasza:
Nagyon egyszerű a válasz. Ha terveztek gyereket, vagy esetleg már van akkor a nagyobbat. Amennyiben biztosan nem akkor a kisebbet. A nagyobb felé azért hajlanék mert előfordulhatnak nem tervezett események is. Tapasztalatom szerint a gyermek nagyobb prioritás mint a lakásméret, még az esetleges árkülönbség ellenére is.
2013. szept. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 emir72 ***** válasza:

Felújítottat semmiképpen - ha csak nem sürgős a költözés. Biztos, hogy nem PONTASAN ÚGY lett felújítva, ahogy én szeretném, tehát egy-két átalakításra mindenképpen szükség lenne!

Ha e két variáción agyalsz (ideiglenesen tehát megfelelne a kisebb is), én egy harmadik variációt javasolnék: kisebbet újíts fel! Ha majd szükséged lesz a nagyobbra, csrélhetsz (így maradhat némi tartalékod is - váratlan kiadásokra). A felújítást semmiképp ne a színekkel, burkolatokkal, és egyéb külsőséggel kezd! A legelső szempont a rezsi csökkentése - amit ezzel megtakarítasz, abból majd leburkolhatod márvánnyal az átmenetileg fehér csempés fürdőszobát, stb. :)

Én minden régi háznál a nyílászárók cseréjével kezdtem, aztán a külső (esetleg belső) hőszigeteléssel. Ez után jött a fűtéskorszerüsítés (csak egy áramlástanilag áttervezett rendszer 50-100eFt-ból évente 30-50eFt megtakarítást hozhat, egy kazáncsere, puffertartályos rendszer majd' ugyanennyit, stb.). Az elektromos és vízhálózat cseréje után már a színekkel és burkolatokkal is érdemes foglalkozni.

2013. szept. 10. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2013. szept. 10. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!