Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Osztatlan közös tulajdonú...

Daisy52 kérdése:

Osztatlan közös tulajdonú teleknek mik a hátrányai?

Figyelt kérdés
Telekvásárlást tervezek. A kiszemelt telek osztatlan közös tulajdonú (50%-50%)a másik tulajdonos a helyi önkormányzat. Én a telek egyik felét szeretném megvásárolni. Kérdésem, hogy milyen jogaim vannak, milyen hátrányaim származhatnak abból, hogy a telek osztatlan közös? Van-e esély a megosztásra, az önkormányzat kisajátíthatja-e a telekrészt vagy akadályozhatja-e az esetleges építkezést csak azért mert a telek osztatlan közös?

2013. dec. 17. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Soha ne menj ilyenbe bele! Előtte meg kell osztani, földhivatali külön hrsz, azután, ha kell megveheted, nem lesz gondod belőle! Különben minden hivatalos ügymenethez kell az önkorm. beleegyezése is!
2013. dec. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

Ne közösködj senkivel .Még családon belül is mindig vannak problémák ,még ha kis dolgok is ,ami nem tetszik a másik tulajnak .

Közel 40 éve élek így ,örökség ,így el kell viselni .

2013. dec. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Ne menj bele! Nekem 25 évembe került, míg ki tudtam vásárolni a szomszéd telkét. (Nem pénz miatt, hanem nem akarta eladni)
2013. dec. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Sayrux ***** válasza:
100%

Üdv!


Mivel osztatlan közös tulajdon, így valószínű, hogy nem osztható meg. Nagy valószínűséggel megosztva nem éri el azt a minimális területet ami a rendezési tervben van. Sajnos bármit is szeretnél az ingatlanon a másik félnek bele kell egyeznie. Mivel Önkormányzati telekről van szó előfordulhat a kisajátítás persze ez jogilag elég problémás így ilyen esetben törekszenek a közös megegyezésre. Az osztatlan közös tulajdonnak még egy hátránya van, hogy semmi nem mutatja hol is a te részed (sem a térkép, sem a tulajdoni lap). Erre van két lehetőség. Az épületet önálló ingatlanná lehet minősíteni. Ami azt jelenti, hogy a telek a közös viszont az épület jogilag is csak a tied. Ez a tulajdoni lapra is felkerül (hrsz/A jelzéssel). Utána pedig lehet csinálni egy használati megosztást ami a kertet határolja le, ki mit használ. Ez nem kerül fel a tulajdoni lapra de ügyvédi szerződéssel rögzíti, hogy ki mit használ. Így ha az Önkori eladja esetleg a másik felét te tudod bizonyítani, hogy a Te részed hol van, illetve az új vevő is tudja mit is vesz meg.

Amíg az Önkori a másik tulajdonos az még a jobbik eset mert Ő azt nem teheti meg mint egy makacs szomszéd, hogy pl egy jogerős építési engedélyt nem ír alá. Én is azt vallom, hogy a külön porta nyugisabb de ilyen esetben a pénz beszél.


Üdv

Halász Zsolt

Földmérő

2013. dec. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Sajnos a telek jóval olcsóbb a fent említett ok miatt, mint a környékbéli többi telek, és most ennél drágábbat nem tudunk bevállalni, így mindig ugyanoda jutunk, hogy megvesszük. De előtte még megpróbálunk megegyezni a jelenlegi tulajjal, hogy vásárlás előtt csináltasson egy használati megosztást. Köszönöm a válaszokat!
2013. dec. 19. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!