Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Osztatlan közös tulajdonú...

Osztatlan közös tulajdonú telekről van szó, a használata írásban is megosztott, elkerített. Az egyik tulaj. Az engedélyezett 10 % helyett telkének 20%-át építette be. A másik telekrész korábbi engedélyezett beépíthetőségét korlátozhatja-e ez a tény?

Figyelt kérdés

Az építő tulajdonos ép. engedélye és a használatba vételi engedélye is csak a 10 %-os alapterületű házra vonatkozik.

Az építés 10 éve történt , de a telek másik tulajdonosa csak most szembesült ezzel.


2010. ápr. 17. 07:59
 1/1 anonim válasza:

Nekem is osztatlan közös tulajdonú területem van. (igaz külterület és nem településen belül található.)

Gondolom hogy az itt szóban forgó telek az belterületen van. Ha így van, akkor meg van határozva hogy a TELJES terület hány százaléka építhatő be. Természetesen egy okiratban ki lehet kötni hogy melyik fél mekkora részt szeretne beépíteni, ill mekorrára tart igényt.

Csak példa képpen: Ha a teljes területenek mondjuk a

30%-a építhatő be, és az egyik tulajdonos már beépített 20%-ot akkor a másik már csak 10%-ra jogosult. Hangsúlyozom hogy mindig a teljes terület nagyságát kell nézni és nem a tulajdonhányadot!

DE! ha okiratban ki lett kötve hogy 10%-ot építhet be az a tulaj aki közben már beépített 20%-ot, akkor be kell menni az illetékes önkörmányzat építési osztályára és közölni kell hogy mi a helyzet. Rosszabb esetben elbontatják az épületet, jobb esetben egedélyezik a másik tulajnak is felépíteni az az alapterületű épületet amit szeretne.


Ezeket az infókat azért tudom, mert nem rég hasonló cipőben jártam.


Remélem segítettem! :)

2011. ápr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!