Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tapasztalatok a kertvárosi...

Tapasztalatok a kertvárosi életről?

Figyelt kérdés
Most tervezünk házat venni, egy pest megyei város külterületén. Mióta eszemet tudom, belvárosban éltem, de most kiköltöznénk a párommal. Mik a tapasztalatok? Mik a nehézségek, ha valaki nem a központban lakik, messze az ovitól, bolttól, stb? Az természetesen tervbe van véve, hogy 2 kocsira lesz szükség így, de mit kéne még átgondolnunk? Nagy probléma, ha nincs 5 percnyire gyógyszertár, vagy kis bolt? Annyira nem tudom elképzelni. Kérlek mondjatok tanácsokat, előnyöket, hátrányokat.

2013. dec. 30. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első kiköltözött generáció most megy vissza a városba... a nehézségek ? a munkahelyre való ingázás elég macerás, ha nem indulsz elég korán, az autópálya bevezető szakaszok be vannak dugulva teljesen 7.30-9.00 között... tömegközlekedésben ugyanez hering állapot és nyomor a köbön, pláne ha lekésed a menetrend szerinti buszt...

amig babát vársz, és mondjuk egyedül vagy otthon, és csak kicsit problémás a terhességed, nem egy hawaii... pici gyerek(ek)kel otthon dettó... pláne, hogy fél évente változtatják, melyik sürgősségi ellátó helyre tartozol a gyerekkel, és azt mondjuk egy a hátsó ülésen éppen befulladó gyerekkel vagy egy vérző sérült, zokogó gyerekkel iszonyú nehéz megoldani... nekünk nagy szerencsénk volt, hogy vasárnap délután üres volt a város és kb 15 perc alatt bent voltunk a traumatológián... a bolt nem gond, bár kicsit más tartalékolási rendszer van, ha nem az éjjel-nappali bolt fölött laktok... a legnehezebb kör, mikor a gyereket már oviba kell vinni, de nem adhatod be hajnalban, hogy beérj kényelmesen a melóhelyre és nem mehetsz érte éjjel, mikor végzel... szóval a 8-16.30-ig tartó munkaidőre rászámolsz 1-1 óra utazást, és mindjárt rájössz, hogy a gyereket hét közben csak alvó állapotban látod... aztán kérdés, hogy a helyi általános iskola mennyire jó, elkezded behordani a városba, ugyanezt a gyerek kamaszként a középiskolában már úgy éli meg, hogy csak vele van kicseszve, mert ha találkozni akar a barátaival, utazhat 1-2 órát, és 10-kor haza kell indulnia, mert különben nem éri el az utolsó buszt... nem beszélve arról, hogy folyamatos taxiszolgálatot tartasz fent, mert rohansz érte a buszmegállóba, vagy ahol éppen van, mert elhagyta a kulcsát-bérletét-táskáját-kabátját... szóval nem egyszerű a dolog

2013. dec. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy melyik települést választanád. Nálunk pl 3 középiskola is van, én nem bánnám, ha az egyikbe járnának a gyerekeim.

Két kocsink van, hetente 1x bevásárlás, ráálltunk erre, ne kelljen kisboltba beugrálni. Ha kedvem van elsétálunk a pékhez, ha nincs, akkor sütök kenyeret. Mi mondjuk nem külterületen, hanem régi családi házas környéken, erre azért nem unja szét magát az ember gyesen. Én - évtizedes belvárosi lét után - élvezem, hogy erre nyugi van. Gyerekorvos, városközpont tőlünk 20 perc gyalog, megoldható volt évekig kocsi nélkül is. Ha gond van, akkor meg Bp a bármilyen ügyelet.

Hova költöznél?

2013. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Pontosan mit is szeretnél???


"Tapasztalatok a kertvárosi életről?" <---> "Most tervezünk házat venni, egy pest megyei város külterületén."


Nem mindegy, hogy kertváros, vagy külterület...


Egyébként:

Előny: Minden

Hátrány: Nem tudnék mondani, belvárosban is laktam, na annak volt millió hátránya...

2013. dec. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Itt nagy kérdés az,hogy merre szeretnétek költözni az agglomerációban?Tudnál mondani várost v. települést legalább kb.?
2013. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!