Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Zártkerti ingatlant vásárolt...

Zártkerti ingatlant vásárolt valaki mostanában?

Figyelt kérdés

Lenne nagyon jó áron egy zártkeri ingatlan, igaz pici, de nagyon szép. Eddig telefonon beszéltem az ingatlanossal és mint kiderült lakáshitel kilőve, csak szabad felhasználású hitellel vehetnénk meg. Illetve átépíteni és hozzá építeni sem lehet, ahogy itt neten olvasgatok. Hétvégén nézzük meg személyese.

Valaki vett mostanában zártkerti ingatlant, amiben ott él?

Mennyire macerás ilyent vásárolni, illetve nem lehet átjegyeztetni valahogyan vagy az nagyon drága lenne?

Ha komolyan lesz a dolog, úgy is utána járunk, csak tapasztalatokra lennék kíváncsi, hátha valaki mostanában vett ilyent :)


2014. jan. 22. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Átminősíttetni nem lehet, csak a komplett területet, minden ott lévő telekkel együtt.

Múltkor valaki azt írta egy ilyenre, hogy nem lehet már bejelentkezni sem újonnan zártkerti épületbe, csak a korábban ott élők lehetnek bejelentve. (Engem ez a része nem érint, nem tudom.)

2014. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Valószínű macerásabb mint gondoltam, de megnézzük azért. Tapasztalatszerzésnek jó!

Köszönöm!

2014. jan. 22. 10:43
 3/6 anonim ***** válasza:
Zártkerti ingatlanba felénk be lehetett jelentkezni,ma már kevésbé.A végszomszédom most épitkezik és nekem is kiküldték a papirokat,ott úgy szerepe,hogy gazdasági épületet épit.Terménytároló,raktár tusoló,meg ilyesmi.Van felénk is kacsalábon forgó palota is,van akinek már bontási határozatot kézbesítettek.Azonkívül 10 % volt az átirási illeték.Meg kell azt nézni,meg utána járni,de bíztos az Önkormányzatnál felvilágositást adnak mindenről
2014. jan. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2014. jan. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Olyan területen nézzél szét, amit az önkormányzat átminősített belterületté. Ott érdemes venni, nekem is ajánlottak üdülőterületen (külterületen) nagyon szép kis házat. Nem vettem meg. Mint kiderült, hiába lakóház minőségű, de a tulajdoni lapon hétvégi ház szerepel.
2014. jan. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2014. jan. 22. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!