Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy is van ezzel a dekorációs...

Hogy is van ezzel a dekorációs háromszög alakú világítással, amit mostanában szoktak az ablakokba kitenni?

Figyelt kérdés

Én eddig azt hittem, hogy ez egy karácsonyi dekoráció. Még nekem is tetszett, egyik évben majdnem vettem is.

Erre nemrég mondta az egyik kollégám, hogy ez a zsidó gyertyatartó a menóra modern kori elektromos megfelelője, amit a zsidók tesznek ki az ablakba a Hanuka miatt.

Ez tényleg így van? Mert nekem ez eszembe se jutott róla. Még a formája se olyan...


2013. dec. 30. 11:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha a karácsonyi "piramisra" [link]

...Gondolt a kollégád, akkor mond meg neki, hogy semmi köze a zsidó menórához, [link]

az ugyanis éppen pordított állású!

Az eredete a 16. századig nyúlik vissza a németországi Erzgebirge fafaragó mesterei kezdték el csinálni, és alapvetően a karácsonyfa formáját próbálja utánozni!

[link]

2013. dec. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, ez az.

Szerintem sincs hozzá semmi köze. Nekem legalábbis eszembe nem jutott volna róla és soha sehol nem is hallottam ilyet.

Köszi.

2013. dec. 30. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!