Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magánszemélyként hirdethetem...

Magánszemélyként hirdethetem az ingatlanközvetítőnél olcsóbban (ingatlanközvetítői díjjal csökkentett áron) az ingatlanomat?

Figyelt kérdés
2014. jan. 22. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Hirdetheted akármennyiért, a jutalékfizetés attól függ, milyen szerződést kötöttél az ingatlanossal.
2014. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az ingatlanos, most azzal fenyegetőzik, hogy szerződést szegek, ha olcsóbban árulom a saját ingatlanom, mint amennyiért vele kötöttem meg a szerződést. A szerződésben annyi áll, hogy ha változás történik az ingatlan eladásának árában, akkor azt jelzem felé.
2014. jan. 22. 16:01
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha nem kizárólagos a szerződés az ingatlanossal.
2014. jan. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha a szerződésben nincs benne, hogy csak ő hirdetheti. Általában ezt beleveszik a szerződésbe.
2014. jan. 22. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Ráadásul ha fenyegetőzik, én biztos szerződést bontanék vele azonnal. Nekem amúgy sincs jó tapasztalatom velük.
2014. jan. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
ha kizárólagost köt veled, akkor olcsóbb a közvetítési díj, és ennek sokan bedőlnek ... lehet, hogy te is, innentől másnál nem hirdetheted (más ingatlanosnál), viszont saját magad eladhatod
2014. jan. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,h kizárólagosnál a tulaj sem árulhatja/adhatja el az iroda nélkül. Rákerestem, ezt találtam. Érdemes átolvasni:

[link]

2014. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerződés apró betűs részétől függ.
2014. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem kizárólagos a szerződésem vele. És az a gondom, hogy a szerződésre hivatkozik, amit ugyan aláírtam, és van benne egy olyan pont, hogy "amennyiben az ingatlan eladásának árában változás áll be, azt 3 napon belül közlöm az ingatlanossal". Erre hivatkozik, az ingatlanos, amikor azt mondja, mindenki engem hívna, ha én olcsóbban árulnám az ingatlanom nála. Már nagyon bánom, hogy szerződést kötöttem vele.....
2014. jan. 22. 18:08
 10/15 anonim ***** válasza:
Ez esetben igaza van. Jobb lenne felbontani a szerződést vele. Reméljük egyéb, számodra előnytelen pontot nem tartalmaz a szerződés, ami megnehezítené a felbontását. Minden esetre jobb ha azt mondod, azért bontod fel, mert meggondoltad magad, mégsem adod el. Akármennyire is átlátszó,h nyilván nem ez az a valós ok.
2014. jan. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!