Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Magánszemélyként hirdethetem...

Magánszemélyként hirdethetem az ingatlanközvetítőnél olcsóbban (ingatlanközvetítői díjjal csökkentett áron) az ingatlanomat?

Figyelt kérdés
2014. jan. 22. 15:28
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Van egy olyan pont is, hogy a szerződés határozatlan időre szól, azt bármelyik fél felmondhatja, de felmondáskor be kell mutatnom az adás-vételi szerződést. Ez lehet azt jelentené, hogy az ingatlan eladásáig szól a szerződés? Ha felbontom a szerződést vele, de én tovább hirdetem az ingatlanom, akkor ebből nem lehet vajon "bajom"?
2014. jan. 22. 18:32
 12/15 anonim ***** válasza:
Erről fogalmam sincs, mert ez így elég fura. Hiszen mi van akkor, ha tényleg nem szeretnéd már árulni? Mielőtt lépsz meg kéne vki jogásznak, vagy másik ingatlanosnak mutatni a szerződést.
2014. jan. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A szerződést érdekmúlásra hivatkozva is felmondhatod, hiszen ne hordjon oda vevőket, ha nem akarod eladni.

Olcsóbban hirdetni? Valóban nincs olyan pont? Már kötöttem pár irodával ilyen szerződést, mindegyikben volt ilyen tárgyú kitétel.

2014. jan. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én az ilyennel felbontottam a szerződést.Van ezer másik.
2014. jan. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
vannak fura ingatlanosok, én lakásvételre készülök és egyik lakásnál akartam ajánlatot tenni, amikor is az ingatlanos azt mondta, hogy csak így nem lehet, hanem a vételi szándéknyilatkozatom mellé tegyem le a vételár 5%-át (fél foglaló), mert anélkül nem foglalkozik velem. És hogy nekem ez tök jó lesz, mert mondok egy árat és ő megpróbálja azt az árat kialkudni 2 hét alatt, ha nem sikerül, akkor visszakapom a pénzt, ha sikerül és visszalépek (pl. találok közben másikat), akkor bebukom. Mondtam neki, hogy ez így nekem soknak tűnik, egy 100ezer még beleférne, de 600ezer nem nagyon. De muszáj, különben nem vesznek komolyan, vigyem be az irodába készpénzben (!) vasárnap (!) és írunk róla papírt (!). Na ott mondtam neki, hogy akkor én most itt megszakítanám az egész üzletet.
2014. febr. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!