Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen Tiszaújvárosban az...

Milyen Tiszaújvárosban az élet? Megéri odaköltözni?

Figyelt kérdés
Milyen környék? Milyen munkalehetőségek vannak? Kb. mennyi az átlag fizetés? Ingatlanok ára?

2014. jan. 27. 20:48
 1/3 anonim válasza:
100%

Akiket én ismerek, a nagy részük már legfeljebb csak látogatóba jön a városba, aki teheti, az lelép. Munkalehetőség... milyenre gondolsz? Mert van egy úgymond "munkanélküli gyűjtő", a Jabil, de ha jól tudom, most ott se nagyon van felvétel. Meg ugye mivel kisváros, így ugye több ember ismeri egymást és így könnyebb protekciót is érvényesíteni.

A környékről annyit, hogy a legközelebbi nagyváros Miskolc, kb. 20 km-re, egyébként falvak vannak. Egyébként maga a város csendes, de szó szerint, szinte már már kihalt, főleg hétvégenként és délután, szóval ha szórakozásra, vagy bulizásra vágynátok, nem túl nagy a választék. Fizetés, ingatlan ár híven tükrözi a borsodi átlagot, szóval van különbség mind pesthez és mind dunántúlhoz képest.


Egyébként honnan költöznétek ide?


Egy 30 éves tiszaúji

2014. jan. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Egy kisebb városából. Pont ez tetszik. A kisvárosi élet. A csend, a nyugalom és a béke. Itt nincs munkalehetőség, ezért költöznék el. De Tiszaújvárosban, ahogy utánanéztem úgy kb. 16 000 lakos meg elég nagy rendezvények vannak, van lehetőség magánvállalkozást nyitni, de ott az említett Jabil, TVK, és az erőmű. Vannak kulturált helyek, pl. ahogy olvastam mozit szoktak tartani a Derkovits Gyula Művelődési Központban, és van 2 strand, abból az egyiken jégpálya is van. Vannak másfajta szórakozó helyek, diszkók, pub-ok, kocsmák. Ezért tettem fel, hogy ti hogy vélekedtek Tiszaújvárosról.
2014. jan. 27. 22:40
 3/3 anonim válasza:
100%

A stranddal kapcsolatban csak annyit, hogy már csak egy van, a termál fürdő, úgy legalább 10 éve bezárták a TVK szabadidő központot, ahol volt jégpálya.

A programok közül ami igazán kiemelkedő az az évenkénti Triatlon nagyhét, más nagyobb jellegű rendezvény nem igazán szokott lenni.

Természetesen nem tudom (és nem is tartozik rám), hogy a munkával kapcsolatban milyen céljaitok, elképzeléseitek vannak, így ebben annyira nem tudok segíteni.

Ha szeretitek a kisvárosi életet, akkor ez a hely tökéletesen meg fog felelni nektek, főleg ha mondjuk a kertvárosi részbe költöztök, az tényleg nagyon csendes és nagyon szép házak vannak ott :)

Azt tudom esetleg ajánlani, ha még nem voltatok itt, hogy egy napra ugorjatok le szétnézni, egy nap alatt bőven be lehet járni az egész várost, az ipari parkot is, ha esetleg ott szeretnétek kezdeni valamit.


Nyilván már gugliztatok a városról, de azért adok két linket, amin lehet nézelődni velünk kapcsolatban:

[link]

[link]

2014. jan. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!