Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Melyik internetes oldal,...

Melyik internetes oldal, fórum, vagy papír alapú média a legalkalmasabb, legcélravezetőbb ingatlaneladás szempontjából?

Figyelt kérdés

Eddig ezeken a helyeken hirdetjük: apród, jófogás, face, ingatlanirodák tömkelege, de sajnos eredménytelen. :(

Már másfél éve próbáljuk eladni az egyébként jó paraméterekkel rendelkező lakásunkat, de sajnos nem sikerült. Most próbálunk városszerte papírhirdetéseket kiragasztani, de nagyon megnehezíti a munkát az, hogy kevés helyen lehet ezt megtenni, mert tilos. :-S

Szívesen fogadom az ötleteket! :-)



2014. febr. 4. 15:12
 1/8 anonim ***** válasza:
ingatlan.com
2014. febr. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Expressz.hu, Ingatlabazár.hu.

Csak fotós hirdetéseket érdemes feladni, anélkül senki nem nézi meg.

Tavaly adtam el az ingatlanom, 2 évi hirdetés után. Az ingatlan irodákat nagy ívbe érdemes elkerülni, kizárólagosságot kérnek. Örültem, hogy lejárt a szerződésem, magánúton gyorsan sikerült.

2014. febr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ettől tartottam, húzós a fényképek feltöltési díja az ingatlanbazar.com-on de még durvább az ingatlan.com-on. Csak tudnánk, hogy egy-két hónapon belül elkelne, akkor rászánnánk azt a pénzt, sőt, még kiemelésre is költenénk...
2014. febr. 4. 18:04
 4/8 anonim ***** válasza:
Előttem már mindent leírtak,csak annyit tennék hozzá,hogy ált. az ingatlanirodák amelyek kicsit is adnak magukra, felrakják a nagyobb oldalakra (pl.ingatlan.com) hiszen ha eladják az ingatlanod akkor a %-ban amit fizetsz nekik benne van a feltöltés ára is.Nem áruljátok kicsit magas áron?Milyen ingatlan ez és hol van,mekkora? Mennyit szeretnétek érte?Én azt ajánlom,nézz szét az ingatlan.com-on,hogy a környéken hasonló kaliberű ingatlanok mennyiért mennek és akkor tudsz tájékozódni az árakról...
2014. febr. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2-es válaszolónak...nem mindenhol kérnek kizárólagosságot...
2014. febr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Igen, nem mindegyik kér kizárólagosságot, de ennek általában 1.5% az ára.

A kérdezőnek: Vevő szempontjából kell vizsgálnod a helyzetet, hogyan kerül képbe az ingatlan a legkönnyebben. Az eladás után sok helyen nézelődtem, az ablakba kirakott molinók telefonszámmal jó ötletnek látszottak. Én is így találtam magamnak lakást egy kisvárosban. Az ingatlanirodák a vevő szempontjából is riasztóak, például a Dunahausos ügynök 300 ezret kért volna előre letétbe ahhoz, hogy egyáltalán mutasson ingatlanokat. Onnantól kezdve már ki lettem volna szolgáltatva neki.

Az internetes oldalaknál gyakran változik a lehetőség. A nagyoknál általában 10 kép feltöltése ingyenes volt, havonta vagy negyedévente kellett újítani. Azt is vedd figyelembe, ha te keresnél azon a környéken, milyen módon találnál rá arra a lakásra.

2014. febr. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

4-es, hidd el, már áron alul kínáljuk, nagyon jó kondíciói van a lakásunknak (legjobb, egyben legdrágább környék ebben a városban): teljesen hitel és tehermentes, saját lakás, gázfűtés, 1. emelet, téglaház, 5 éve szigetelték le a lakást kívülről, és cserélték az ablakokat műanyag nyílászárókra, 58 m2-es, erkélyes, két szobás, külön WC-s, 5 perc gyaloglással elérhető busz csomópont, posta, patika, kórház, ABC, óvoda... De ugyanakkor csendes környék, kültéri parkoló is tartozik a lakáshoz, belül festettünk 5 éve, a padló, fürdő, WC régi csak, a konyha meg egy éve lett felújítva, fém 12 ponton záródó bejárati ajtó, alacsony rezsi, pince, egyéb tárolók használatának joga..... stb. Így kínáljuk 8,5 millióért, keleti országrész, megyeszékhely. A környéken kb. 10 milliónál kezdődnek a lakások, egy-kettő van 7-7,5-ért, de azok erősen felújítandó állapotban vannak.

Én is gondoltam rá, hogy itt a bejáratnál kiragasztom a hirdetést, hátha, és rászánjuk a képfeltöltésre is a pénzt, sürget minket az idő :-(

2014. febr. 5. 09:30
 8/8 A kérdező kommentje:
6-os: igen ezen agyalunk folyamatosan, hogyha mi vevőnk lennénk, hogyan tennénk. Mi biztosan interneten keresünk, sőt, most is így teszünk, mert kertes házat szeretnénk a környéken. Szóba jött a csere is, de csak ügynökök által sikerült volna cserélni, de amikor kinyögte, hogy fél millió forintba kerülne a lebonyolítás, leesett az állunk, és elálltunk a cserétől. Azóta már kizárólag áruljuk.
2014. febr. 5. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!