Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyibe kerül a földhivatalná...

Mennyibe kerül a földhivatalnál a telekmegosztás? Egy telket szeretnék ketté osztatni.

Figyelt kérdés
2014. febr. 9. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:

A földhivatali bejegyzés bőven 10 ezer alatt van, de mivel csak földmérő készíthet vázrajzot, az ő munkadíja lesz a nagyobb kiadás. Nekem 10 éve 40 ezerért csinálták meg - persze nekem semmi dolgom nem volt, csak fizetnem kellett.


Ami a jó dolog, hogy úgy tűnik az árak nem emelkedtek, hanem a válság miatt inkább csökkentek.


Mindenesetre hívj fel egy földmérőt.

2014. febr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A földhivatali eljárás díja 14.400 Ft annyiszor, ahány telked lesz, tehát itt 28.800 Ft. Ehhez jön hozzá a földmérő díja kb 40.000 Ft+Áfa.
2014. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Húha, akkor nem lett olcsóbb!

Ennyire más lenne az eljárási díj?

Tavasszal az épületfeltüntetés vázrajzának bejegyzéséért nem kértek ennyi pénzt. Ha jól emlékszem valami 6900 Ft. körül volt.

2014. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Aha, ez más eljárás. [link]

de elírtam, "csak" 14.000 Ft/érintett földrészlet

A 6.600 Ft az más eljárási díj, a feltüntetésnél annyi. A telekosztást érdemes előtte körbejárni, hogy lehetséges -e, mert sokba kerül.

2014. febr. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A Főldmérő már volt kint az Ö díja 50-ezer. Köszönöm a válaszokat!
2014. febr. 10. 16:24
 6/6 Napkiraly ***** válasza:
100%

földmérő: 50ezer

adatszolgáltatási díj: 6000 / földrészlet

telekalakítási eljárás díja: 14000 / érintett földrészlet (legalább 2)

ingatlan-nyilvántartási eljárás díja: 6600 Ft / földrészlet


tehát bő 100as

2014. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!