Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladó kicsi (és olcsó) lakást...

Eladó kicsi (és olcsó) lakást keresek Budapesten. Inkább én keresgéljek, vagy bízzak meg ingatlanost? Ő elintézné a szerződést is (ügyvéddel? ), meg tulajdonlapot is, vagy ezeket a vevőnek kell?

Figyelt kérdés
Nagyon nem értek hozzá, viszont örököltem egy kevés pénzt és szeretném befektetni, egyedül nevelem két gyermekemet, nem szórhatok el egy fillért sem.
2014. febr. 24. 11:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Bízhatsz meg ingatlanost is persze, ha vevő vagy az neked nem pluszköltség.

A szerződésnél neked is ott kell lenned, de akkor lehet ő szerez bejáratott ügyvédet ez szerintem megállapodás kérdése. De utoljára 2005-ben vettem lakást ingatlanossal, már nem rémlik, hogy volt 2009-ben nélkülük vettem, ott mindent én intéztem el.

2014. febr. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem sajnos nagyon fontos, hogy jó vételt csináljak és ne verjenek át (bár gondolom, ez mindenkinek az).
2014. febr. 24. 11:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Én házat adtam el és vettem is kisebbet, mind a két esetben irodával. Keresnek és bemutatnak lakásokat, ez nem kötelez semmire. Ha megvan a megállapodás az eladóval, akkor az iroda hoz ügyvédet (olyan kell, aki ért az ingatlanos szerződésekhez). Tulajdoni lapot az iroda intézi, három hónapnál nem régebbi kell. Ha te keresgélsz, nagyon könnyen átvághatnak, mindenütt jelen van a lakásmaffia, mi is inkább fizettünk (nem keveset, de házról volt szó és fél évig tartott).
2014. febr. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondjátok, hogy ha irodával veszem, akkor nem tudnak átvágni? És mint vevő, nekem végül is mindegy, mert az eladó fizeti az irodát?


Még egy kérdésem lenne, ha megveszem a lakást, a vételáron kívül milyen egyék költségeim vannak még?

2014. febr. 24. 11:53
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen mértékben és módon mindenképpen kell személyes közreműködés. Akár tulajdonostól közvetlenül, akár ingatlanos közvetítésével veszel, vedd figyelembe, hogy ők mindketten eladni akarnak a legmagasabb elérhető áron, azaz a Te érdekeidet egyik sem fogja szem előtt tartani.

Akárhogy is akarod hasznosítani majd az ingatlant, mint befektetést, előbb tájékozódni kell, hogy a környék megfelelő-e a hasznosítás céljára. Iroda, műhely, üzlet esetén a könnyű megközelíthetőség mellett előnyös a főútvonal, míg lakás kiadás esetén a főút közelében levő, de csendesebb mellékutca a keresettebb. Lakás esetén az 1. vagy 2. emelet a jobb. A földszint nem kedvelt és lift hiányában a magasabb emeletek sem. Lakásnál előnyös a napfényes fekvés és autó parkolási lehetőségek is számítanak. Érdeklődni kell, hogy milyen a szomszédság (rossz szomszédság török átok), mennyire lehet zavartalanul használni az ingatlant. Magánál az ingatlannál nem feltétlenül előnyös, ha "felújított", mert az az árban mindenképpen jelentkezik, de a "felújítottság" tényleges értéke erősen kérdéses lehet, nemcsak a felhasznált anyagok minősége és a kivitelezés tekintetében, de pl. az egyéni szempontok gyakran nagyon eltérőek lehetnek. Sokszor a vevők azonnal átalakíttatják saját ízlésükre és saját szempontjaik szerint, azaz az előzetes felújítás ilyen értelemben "kidobott pénznek" minősíthető, amit végső soron mégis a vevő fizet meg. Lakás esetében gondolni kell a későbbi eladhatóságra, tehát pl. sokan idegenkedek az u.n. bauxitbetonos épülettől, amelynek élettartama ma sem megnyugtatóan tisztázott. Sok régebbi építésű lakás belső kialakítása több tekintetben nem passzol a jelenlegi igényekhez és építészeti átalakításra is szükség lehet a műszaki felújítás mellett. Emiatt pontosan fel kell tudni mérni a felújítás anyagi következményeit, sokszor a leromlott, felújítandó jobban megéri, mint a mások által "felújított".

2014. febr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lakástulajdon-szerzés illetékének mértéke ....: 4%

(Ez elég sok, de részletre is fizethető.)

Ügyvédi költség (általában) .....: 1%


Ingatlanközvetítő vevőtől nem kér díjat, de az eladótól több százezres nagyságrendűt - na ezt az összeget már biztos

nem lehet lealkudni a vételárból.

Tehát ennyivel drágább ingatlanos által vásárolni.


Saját ügyvédet megbízva "lakásmaffia" manapság nem fenyeget.

2014. febr. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha én 10 évnél régebben szereztem (örököltem) egy ingatlant, nagyon rossz állapotban és éppen most eladom, majd veszek egy kisebbet, talán nem is kell sokat fizetnem Állam bácsinak. Be tudom mutatni, mennyit fizettem az ügyvédnek, az ingatlanos cégnek, amelyik eladta a másikat, nem kis pénzekről volt szó, sőt nekem még örökösödési illetéket is fizetnem kellett 2003-ban. Így a két ingatlan ára közötti különbözet alig három és fél millió ft.
2014. febr. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2014. febr. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Oké-oké írjátok, amúgy helyesen az eladás, csere utáni adózás szabályait, de a kedves kérdező csak venni akar!


Lakástulajdon-SZERZÉS illetékének mértéke ....: 4%


Ez ILLETÉK független bármi más eddig emlegetett adóktól, kikerülni nem lehet,

részletfizetési kedvezmény kérhető.

2014. márc. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!