Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » IX. Ker Máv-aszódi telepen...

Gyopár Alfréd kérdése:

IX. Ker Máv-aszódi telepen milyen a közbiztonság?

Figyelt kérdés
Konkrétan társasházas részre gondolok. Streetview-n megnézve átlagos környéknek tűnik, de feltűnően alacsonyak az ingatlanárak, és egy-két ház vakolata tényleg gyanakvásra ad okot. De ezek több mint két éves felvételek, kíváncsi lennék azóta milyen a helyzet.

2014. febr. 26. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem a semmiért olyan amilyen, az árak is azért alacsonyak, mert próbálják eladni őket, de tudják, hogy drágán senki se vesz ott házat a környék miatt, akkor már inkább máshol venne. Szóval ha nyugalomra vágytok nem biztos, hogy a legjobb választás.
2014. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
kicsit elszigetelt az a rész és nem is a középréteg lakja, én is nézegettem ott lakásokat, de úgy érzem, nem véletlen, hogy annyival alacsonyabbak az árak. Ez mind attól függ, hogy eddig hol élt az ember, például semmivel sem rosszabb, mint Kőbánya egy-két része, vagy a nyolcker határmezsgyéje.
2014. márc. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a kérdés feltevésének évében, 2014 végén kötöttem az adásvételi szerződést úgy, hogy előtte két évig ugyanitt laktam albérletben.


Az árak alacsonyak, de azért a teljes MÁV-aszódi telepnek kb öt jól elkülöníthető/elkülönülő része van és mindegyiknek megvan a a maga sajátossága és jellemző négyzetméter ára. Ott, ahol az 50+ m2-es lakásokhoz 100+ m2 telek tartozik, hát az a rész bizony nem olcsó.


A közbiztonságra nincs igazán panasz.

Szerintem 7-8-9-10. kerületek sem jobbak.


Az Aszódi és Táblás részen a lakások viszonylag kicsik (a többség 38m2-es), a relatív alacsony négyzetméter árral szorozva is megfizethetőek maradnak. Talán ezért is, de egyre több fiatal költözik ide, akik jellemzően fel is újítják a lakásokat, egyre több helyen készül el a szigetelés, stb. Mivel ezek a házak elég régen épültek, műszaki állapotuk olyan, amilyen, egy felújítás általában rájuk fér. A házak vakolata pedig a belvárosban is hagy némi kívánni valót :)


2014 óta itt is duplázódtak az árak.


Panelban nőttem fel, korábban szinte csak panelban laktam, onnan költöztem ki ide és szinte kizártnak tartom, hogy panelba költözzek vissza innen. Akkor már inkább a fent említett drágább részre :)


Ha valaki itt akar lakást venni, nézze meg alaposan, hogy melyik részen árulják a lakást és ne ijedjen meg esetleg az első kellemetlen benyomástól, ha nem tetszik a lakás (vagy a környezete), engedje el, majd lesz egy másik, másik részen. Van olyan rész, ahova én sem költöznék át és van olyan, ahova bármikor.


Az olcsó lakáshoz járnak olyan szomszédok, akik beszélnek is egymással, talpalatnyi kertecske, csöndes környék (amikor a Rákospalotáról ide kiköltöztünk, az első pár éjjel alig bírtunk elaludni a csöndtől!), de a busszal 5 perc a SPAR, a Lidl, a Posta.


A 181 busz + 3-as metró párossal kb 15 perc alatt bent lehet lenni a belvárosban, de emberi távolságban van még a 3-as és az 1-es villamos is.

2018. jún. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!