Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyit szabad alkudni egy 10...

Mennyit szabad alkudni egy 10 milliós ház árából, hogy ne tünjön szemtelenségnek. Dunahausnál tennénk ajánlatot, miért kell letenni azt a 300ezer forintot ajánlat tevéskor?

Figyelt kérdés
2014. márc. 13. 11:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%

1. Ingatlanközvetítőnél, nem "szokás" alkudni...(vagy, ha kivételesen bele is menne, akkor is minimális max. 5% lehet az engedmény mértéke, ha az ingatlan tulajdonosa is rábólint.

(a közvetítő, a meghatározott előre kialkudott közvetítői díjából nem enged)


2. "miért kell letenni azt a 300ezer forintot ajánlat tevéskor?"

ezt, kérdezd meg tőlük! (vszínűleg jobban el tudják magyarázni, mint a kívülállók)

[link]

2014. márc. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Ha a kiszemelt házra sok a vevőjelölt, akkor szokták kérni a vételár egy százalékát. Ha megveszed végül, ez beleszámít a ház árába. Ha szerződéskötés történik, ott visszakapod, cserébe leteszed az ár 10%-át. Ezek után kerülhet sor a kikötött határidőn belül a teljes összeg kifizetésére és a villany, víz, gázórák átírására, majd a kulcsokat is megkapod. Ez a birtokba adás.
2014. márc. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Tavaly magam is így vettem házat, azért tudom, de nem Duna House, hanem CSIC (Családi Ingatlan Centrum) volt az iroda. És erre a házra húsz jelentkező volt.
2014. márc. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

Mit zavar, hogy szemtelenségnek tűnik az alku? Pofátlanul meg kell tenni, de mégis értelmes indokkal szokták alátámasztani.


EBBEN az esetben viszont valóban nem lehet alkudni!

2014. márc. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
És ha nem sikerül megegyezni mi lesz a 300000rel?
2014. márc. 13. 13:22
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi is ingatlanirodán keresztül veszünk házat és pofátlanul alkudunk. A tulaj dönti el, hogy enged-e az árból, nem az iroda. Ha sok a jelentkező, akkor nem tudsz túl sokat alkudni. Kivéve, ha kp-s vevő vagy.


A 300-at azért kell letenni, mert akkor nem mutatják másnak a házat attól a pillanattól. Az eladó nem adhatja el másnak, de te nem állhatsz el a vételtől az összeg bukása nélkül. Ha az eladó nem-et mond, akkor az összeget visszakapod. Ha igent mond, akkor annyival kevesebbet kell fizetned, vagy annyival kevesebb hitelt kell felvenned.

2014. márc. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Ja és szerintem 500e belefér az alkuba.

Mi most elég durva ajánlatot tettünk, egy 10,5M-ért hirdetett házra 9,5M-t. De nincs igazán más érdeklődő és munka is van a házon, nem kevés.

2014. márc. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Én 15,9 M házra 15,2-t mondtam, még a berendezés egy részét is megkaptuk. De készpénzes vevőként még a 150 ezret is rögtön letettük, sőt két nappal később (hétvége volt közben) az 1,5,2 M-et is. Három hét múlva kifizettem a többit, így költözhettünk.
2014. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Egyik ismerősöm 14M-ért árulja a házát, nála 11M-ig lehet lealkudni...
2014. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

A válság miatti zuhanás óta sokan először megpróbálják eladni annyiért, mint vették. - Ez nyilván nem jön össze.

Utána kezdik kevesebbért hirdetni...

Ha közben valaki akár több millióval kevesebb ajánlatot tesz a valós piaci érték környékén,

komoly esélye van alkudni.


De ez nem különleges képesség, hű de jó alkusz vagyok...

csak az eladó belátási folyamata éppen eljutot a realitás szintjére.

2014. márc. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!