Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Találtam egy jónak tűnő...

Találtam egy jónak tűnő albérletet, amire már félig-meddig lecsaptak. Hogyan növeljem az esélyeim?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Albérletet keresek és találtam is egy jónak tűnő ajánlatot az interneten, viszonylag kedvező áron. Felhívtam az illetőt és azt mondta, még valójában nem kelt el, de már megbeszélte egy másik potenciális bérlővel, hogy holnap kifizeti neki a kauciót. A kauciót én is ki tudnám fizetni holnap és a másik bérlőnek lesz egy kutyája is, ami panellakásban a bérlő oldaláról hátrány (a szomszédok és a lakás állapota miatt). Nem mondta biztosra a bérlő, hogy nem lesz az enyém, azt mondta, holnap felhív, hogy mehetek-e megtekinteni. Szerintetek mit kéne lépnem még, hogy biztos az enyém legyen az albérlet? Hívjam fel mégegyszer és mondjam meg pl. hogy nem szoktam bulizni éjszaka, nem dohányom stb. ?


2011. dec. 20. 19:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ilyeneket szerintem ne mondj, csak kérd meg, hogy mielőtt meghozza a döntést, hadd nézd meg te is a lakást.

Így ő is megismer téged, és ha szimpatikusabb vagy neki, akkor magától le fogja mondani a másik emberkét. Ha meg mégse tetszik neked a lakás, akkor annál jobb, mert nem érzed azt, hogy lecsúsztál egy jó lakásról.

2011. dec. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem se bánd, nagyon sok most a kiadó lakás, kicsi a konkurencia.
2011. dec. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Annyit mondtam még neki, mikor közölte velem, hogy van már egy másik jelentkező, hogy "nem akarom elvenni senkitől a lehetőséget". Ezt szerintem rosszul tettem :/

Hogy javíthatnám ki?

2011. dec. 20. 22:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát igen, ezt rosszul tetted.

A megoldás az lenne, hogy találkozol a főbérlővel, mielőtt dönt, mert úgy, hogy még nem is látott, gyak. nincs esélyed. De most már fel ne hívd, ilyenkor már bunkóság telefonálni. Hívd fel reggel, hogy mégis csak megnéznéd azt a lakást, mert nagyon tetszett.

2011. dec. 20. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!