Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panel, tégla vagy új építésűt...

Panel, tégla vagy új építésűt érdemes manapság venni?

Figyelt kérdés

Szeretnénk lakást venni, de hitel nélkül. Viszont fogalmam sincs, hogy melyikkel járnánk jól.

Új építésűből max egy 1 szobás 30 nm2-re futná, tégla: ilyenbe laktam régen konvektorosba, 32 nm2-esbe és utáltam mert a meleg ment ki az ablakon, a bojler meg ette az áramot, és nem volt forró vízre állítva.

panel: vannak gyönyörűen felújítottak, új ablak, konyha, stb.... De ezeknek nem drága a rezsijük?

Mi a különbség a távfűtés és az egyedi hőmérős panel között?



2014. ápr. 10. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
A felújított, szigetelt panelt ell lehet fogadni. A rezsiről a konkrét helyen kell érdeklődni (a lakóktól, vagy a házkezelőségtől). A távfűtés és az egyedi hőmérős az ugyanaz (szerintem), csak vannak olyan épületek, ahol nem mérik a hőt (az egy radiátorra akasztott kütyü)és ez a jobb eset és ahol mérik. Ott pedig aztán vannak problémák, amiről regényeket lehetne írni. De mindenekelőtt a helybelieknél kell érdeklődni az ottani viszonyokról még a kezelőségről is.
2014. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem tégla. Mi is laktunk ilyenben. Szigetelve volt, műanyag nyílászárók. Konvektor volt ott is a fűtés és életemben nem volt még olyan alacsony a téli rezsim, mint ott! A melegvíz átfolyóssal volt megoldva, tehát az is gázzal ment.

Amit tanácsolni vagy megjegyezni tudok:

Ha liftesbe mész, akkor számíts rá, hogy baromi magas a közös költség.

Ha távfűtésesbe mész, akkor baromi magas a fűtés számla nyáron is!

Minél több lakás van egy épületben, annál több lehet a probléma is...

2014. ápr. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
Csak saját tapasztalatból tudok beszélni. Unokatestvéreméknek van egy gyönyörű 2+1 félszobás panel lakásuk, de a fűtésük van, hogy havi 50.000-re jön ki. Ismerősnek új építésű 2 szoba+nappalis új építésűje, és az egész éves fűtése 50.000...
2014. ápr. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Panelt ne vegyél, több okból sem:

- mindenki menekül belőle aki tud, kismillió eladó lakás van, így mindenki egyre olcsóbban szabadulna tőle, venni meg aki teheti nem veszi meg, így nagyon nehéz eladni a későbbiekben és hidd el, szeretnéd majd te is eladni

- kiadni is nehéz a rezsi miatt

- a távfűtés nagyon drága, nyáron is 10e minimum, télen meg 40 is lehet könnyen, cserébe rosszabb esetben szabályozni sem tudod és bazi meleg

- apósomnál a 10 emeletesben a falban égnek el a vezetékek, amikor ezeket a 10 emeleteseket építették nem ilyen terhelésre tervezték mint ma (klíma, laptop, több tv, mosógép, szárító stb) Ha újabb a ház ez nem annyira gáz.

- amit nem reklámoznak sehol: tele van azbeszttel és egyéb mérgező, rákkeltő anyaggal, ezen max a rengeteg szellőztetés segít, de biztos hogy hosszú távon nagyon nem jó


Az egyedi mérős annyival jobb hogy szabályozhatod és ha spórolsz kevesebbet is fizetsz, de még mindig drága így is, ezen sem segít a felújítás túl sokat.


Én tényleg nagyon meggondolnál a panelt.

Egyedül költöznél? Mi ketten lakunk párommal egy 30 nm-es új építésűben, olcsó és imádjuk, nincs vele semmi gond. Nem cserélnénk el egy 70 nm-es panellakásra, pedig jó lenne nagyobb. És ha lecseréljük könnyen ki/eladható, ez sem utolsó szempont.

2014. ápr. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :) és a véleményeket, hál isten többen is leakarnak beszélni róla, így lemondtam a dologról. Jelenleg új építésű lakó parkban lakunk, én nagyon szeretem, úgyhogy marad az újabb építésű de picit kisebb lakás. :)
2014. ápr. 11. 13:51
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt nem fogod megbánni:) Sok sikert az új lakáshoz, mi is most keresgélünk:)
2014. ápr. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!