Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Újépítésű lakás vásárlásánál...

Újépítésű lakás vásárlásánál mennyit lehet alkudni, mire lehet számítani?

Figyelt kérdés
14.2 millió az irányár, Dunakeszin most épülő új építésű lakásról van szó. Mondtuk a 13 milliót az ingatlanosnak, ő azt mondta első körben hogy szerinte talán ennyiért nem adja az építtető, de ha komolyan érdekel minket tegyünk ajánlatot és meglátjuk. Azért érdemes 13-ért megpróbálni, hátha eladja? Tudom sok mindentől függ de mennyit szoktak engedni kb új lakás esetében?
2014. ápr. 11. 12:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan lesz ártárgyalás az ingatlanos cég irodájában. Sokan nem tudnak alkudni, én is tavaly tanultam meg. Leültök, van egy bevezetés (ingatlanos), aztán ők mondanak egy árat, te is mondasz egyet, ő lefelé megy, te egy kicsit felfelé (százezrekkel lehet játszani), aztán végül összejön a dolog. Megírja az ügyvéd a szerződést és kész.
2014. ápr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mennyi eladatlan lakásuk van még. Érdemes volna egy kicsit tájékozódni, mióta állnak üresen, hány ilyen van, stb. Ha sok, lehetsz magabiztosabb a 13-at illetően.

Viszont ha nagy az érdeklődés, előfordulhat, hogy az építettető max. 13,5-ig hajlandó lemenni, vagy csak 14-ig.

2014. ápr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Most épült, 6 lakásos, 1 van eladva. Nem tudom sajnos mennyi érdeklődő van, azt hiszem mondunk majd akkor 13-at aztán megyünk felfelé ahogy írtátok. De gondolom valamennyit belekalkulált az építtető is, én azt gondolnám 13.5-ért már reális lehet, majd meglátjuk.
2014. ápr. 11. 13:11
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

meg lehet próbálni simán a 13-mat mert egy gyenge 10% simán benne van alku gyanánt, főleg ha irányárba mondja...

13,5nél többet semmi esetre ne adjál érte, mond h ennyitek van rá, ha nem akkor nem tudjátok sajnos megvenni, felálltok h eljöttök akkor és akkor szól h várjatok mert annyiért is vihetitek....:D

2014. ápr. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában a tizedes vessző után-az az alku!Ha komolyan el akarja adni, tuti oda adja, mert tudja nagyon sok eladó van! Sok sikert
2014. ápr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, megpróbáljuk:)
2014. ápr. 11. 14:53
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg ugye kérdés, hogy kp ban fizeted-e vagy hiteles lesz, mert ha kicsapsz elé 10-11 millát lehet abba is belemegy
2014. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
12 lenne belőle kp. Minél kevesebbet kellene hozzátenni hitelt az jó lenne persze, inkább 1-et mint 2-t:)
2014. ápr. 11. 15:11
 9/12 anonim ***** válasza:
akkor én a helyedben rápróbálnék a 11 re :D ha nem megy akkor a 12 :D
2014. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Készpénzes vevőnek engednek az árból. Ritka madár, meg kell becsülni.
2014. ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!