Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elképzelhető, hogy betörők...

Elképzelhető, hogy betörők dobálják be a "házat vennék a környéken" szórólapokat?

Figyelt kérdés

Azért jutott eszembe ez, mert ha betörő lennék, akkor ez egy tök jó ötlet lenne. Hiszen ilyenkor bemehetnék a házba, tökéletesen feltérképezhetném, megfigyelhetnék minden apróságot (zárak, ablakok, stb).


Szerintetek elképzelhető, hogy ők dobálják be ezeket a szórólapokat? Azért is érdekes, mert a környéken elég sok házat hirdetnek eladásra, akkor miért nem őket keresik, miért szórólapoznak?


Jellemzőek a környéken a betörések és el szeretnénk adni a házunkat, pont most dobtak be egy ilyen szórólapot(amúgy kb 2 hónapja is, megismerhető a "design"), de nagyon azon gondolkozom, hogy inkább nem hívom fel őket.


2014. ápr. 23. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
levideózod és lefényképezed minden vevőjelöltet ha ez nem jó neki akkor be sem engeded
2014. ápr. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez nekem is eszembe jutott, mennyire szokás ez egyébként?
2014. ápr. 23. 21:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Inkább gy szerencsétlen, bepalizott üzletkötő lehet. Két éve nálunk is volt ilyen. Az egyik Ingatlanközvetítő cég "alkalmazott" értékbecslőket. Fizetés nélkül, jutalékos rendszerben.

Az volt a feladatuk, hogy keressenek eladó házakat, mérjék fel az állapotukat, mennyit érhetnek és mennyit kérnek az eladók. Készítsenek a házakról jelentést, és adják át a cégnek. Ha a cégnek sikerül vevőt találni a lakásra, és létrejön az üzlet, az értékbecslő a vételár 5 %-át kapja jutaléknak.

Hamar abbahagyták, mert a sok munka mellett egy fillért sem kaptak.

2014. ápr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Prágai Gábor ***** válasza:
100%

Szerintem ha el akarod adni inkább próbáld meg magad. Az ingatlanosok sokat kérnek 3%-át a vételárnak.

Hirdesd neten:

ingatlan.com

olx.hu

jofogas.hu

Csináltass egy 0,5x2m-es molinót a kerítésre.

Pár kisebb figyelemfelhívó táblát a környéken jó helyre.


Én így adtam el 2 családi ingatlant viszonylag gyorsan sok pénzt spórolva.

Az ingatlanos se tud ennél többet. Nem kell a rossz duma, hogy ilyen olyan adatbázis. Annyi ingatlanos van annyi adatbázissal. Ár alkunál a saját zsebét nézi a te károdra. A vevő is jobban szereti, ha nincs benne ingatlanos mert mindenkinek kedvezőbb.

2014. ápr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlanközvetitők lesznek, a betörők inkább megfigyelnek titokban (szokások, mikor van üresen a lakás, hányan éltek ott....)
2014. ápr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kulfoldon mar be sem mehetsz megnezni egy hazat csakis fenykepes szemelyes igazoloval, amit lefenykepeznek.
2014. ápr. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
jönnek majd az érdeklődők, de pénzük nulla
2014. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A régebbi lakóhelyemen megfigyeltem, kik dobálják be ezeket a házilag készített szórólapokat. Kiszállt a maca a Merciből, tűsarkakon tipegve dobálta be a postaládákba. Mivel családi házak voltak, a rosszabb állapotúakat szemelte ki magának. Lehet találgatni, miféle etnikum volt a kihízott párjával együtt. A környéken abban az időpontban vagy tíz ház is eladó volt.
2014. ápr. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én benne laktam a rossz házban, nem akartam mindenkit beengedni, így ingatlanos céggel árultam. Kint volt a kapun a nagy tábla, de megbeszéltük, hogy etnikumot és fizetésképteleneket nem hozhat megtekintésre. Mind a ketten betartottuk a megállapodást. Amit helyette vettem, ott is ugyanilyen óvatos volt az eladó, olyat is hallottam, hogy eladó, lezárt, de üres házba is betörtek és csöveket szereltek szét(?!). Előző nap mutatta meg az eladó egy nagy pereputtynak a házat.
2014. ápr. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Inkább fizettem (3%-ot) az ingatlanos cégnek, de nem hiányzott se betörő, se lakásmaffia.
2014. ápr. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!