Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha a tulajdoni lap III. része...

Ha a tulajdoni lap III. része nem tartalmaz bejegyzést, azt jelenti, hogy az ingatlan per‐teher‐ és igénymentes?

Figyelt kérdés
Ezt a szerződésben is rögzítjük majd gondolom, de ha ellenőriztük a tulajdoni lapot akkor megnyugodhatunk hogy így is van?
2014. ápr. 24. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Az elintézetlen, ún. széljegyeket is vizsgálni kell a III. rész mellett! De ez ügyvédi hatáskor, bízzák magukat a választott ügyvédjükre!
2014. ápr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Amit kaptam nem hiteles tulajdoni lapon ennek szerepelnie kellene egyébként?
2014. ápr. 24. 10:21
 3/8 anonim ***** válasza:
A széljegyzetnek rajta kell lennie, pl. olyannak, hogy 5 m2 a kertből az ELMÜ szolgalmi joga.
2014. ápr. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nincs rajta semmi széljegy.
2014. ápr. 24. 14:58
 5/8 anonim ***** válasza:
amit hitelesítenek, az ugyan olyan lesz, csak sokkal drágább. betekinteni a nem hiteles is jó. ügyvédnek le is kell kérnie a hiteleset és mellékelnie(frisset)
2014. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mi az OTP-től vennénk a lakást, gondolom van egy formanyomtatvány és az ő ügyvédjük hitelesíti, akkor neki is csatolnia kell vagy a biztonság kedvéért kérjünk ki szerződéskötés előtt egy aznapi tulajdoni lapot?
2014. ápr. 24. 16:52
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget, de sajnos nem tudjuk megvenni a lakást. Beadtuk a vételi ajánlatot az OTP ingatlanpontnak az irányár alatt kevesebb mint 5%-kal, mert efelett már el szokták fogadni az ügyintéző szerint, befizettük a vételi szándékhoz a 2%-ot, majd másnap értesítettek, hogy valaki 1 nappal utánunk beadta az irányárra a vételi ajánlatát, és ilyenkor bizony ha gondoljuk felemelhetjük az ajánlatunkat, amiről majd a másik felet is értesítik és aki tovább bírja pénzzel és idegekkel megkapja a lakást. A vételi nyilatkozatban szó sem volt ilyen versenyeztetésről, és nem igazán tartjuk korrektnek, ezt így tényleg megtehetik? Nem árverésről volt szó kikiáltási árral és licitekkel, hanem irányárról...

A lakást 1 éve árulják, előttünk minimum két héttel nem is látta senki, majdnem 1 év alatt összesen 14-en látták, erre pont most jön be egy ajánlat, ami megadja rögtön az irányárat? Biztos lehet ilyen ha ennyire pechesek vagyunk, de nekem ez így egyszerűen hihetetlen, hogy ezt így megtehetik... Bele szabad menni ilyen alkudozásokba? Bár mindegy, mert az irányár fölé már nem tudunk menni meg nem is akarunk, mivel a lakás nem olcsóbb mint amennyit ér (más kérdés hogy ennél drágábban tudnánk venni ugyanezen a környéken, de akkor is). Tudunk valamit tenni vagy hagyjuk szerintetek?

2014. ápr. 25. 10:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Volt egy eladó kis ház, több iroda és a tulajdonos is árulta. Én érkeztem utoljára (de egész hétre várt még sok vevőt a tulajdonos), mégis én lettem a nyertes. Miért? Mert készpénzes vevő élvez mindig elsőbbséget, különösen ha devizahitel miatt sűrgős az eladás. És fel tudtam mutatni a banki kivonatot. Sokszor ezen múlik a vétel.
2014. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!