Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanosok hány % hasznot...

Ingatlanosok hány % hasznot tesznek az ingatlan árára? Mi a minimális alku?

Figyelt kérdés
Ingatlanos

2014. ápr. 9. 07:48
 1/3 anonim ***** válasza:
semennyit sem tesznek rá. eladó fizeti szerződés szerinti jutalékot, ami nem alku, hanem szerződésben meg van határozva.(2-4%)de ez függ a szerződés fajtájától.
2014. ápr. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért alkudni is...

Én magam hirdettem az interneten és helyi újságokban is az ingatlanomat, ami jó állapotú, frissen felújított, jó helyen lévő és jó fekvésű, hőszigetetlt és napelemes volt. Orrba-szájba hívogattak az ingatlanosok, hogy segítenek eladni, és jöttek is személyesen, hogy éppen ilyet keres az ügyfelük. A Duna House ügynöke nem szégyellett volna 5 %-ot kérni, úgy hogy mással is köthetek szerződést, és én is árulhatom, de ha ők hoznak vevőt, akkor 5%-ot kér. Mondanom sem kell, hogy mindet elzavartam első körben, és mindnek kijelentettem, hogy 1 %-nál akkor sem fizetek többet, ha cigánygyerekek potyognak az égből. Nem érdekel az üzletszabályzatuk, a szokásjoguk, és az sem, ha a nagyfőnök, vagy a cégvezető infarktust kap, ha megtudja, hogy 1%-os szerződést kötöttek. Ha nem tetszik, nem kötünk üzletet, nem kell engem hívosgatni. Végül is négy cég is visszasomfordált, nem egynél a helyi nagykutya is kijött és győzködni próbált 2-3%-ról. De még az 1% is jó pénz volt, nem engedtem. A négy nagynevű ingatlanos céggel 1%-os nem kizárólagos szerződést kötöttem. És a végén egy nevenincs ingatlanos kerített egy korrekt vevőt fix 300 ezer forintért.

Nem kell bedőlni a nagy szavaknak, a határozott fellépésnek és a jó dumának. Ők ezt tanulják a tigrisképzőben. De én irreálisnak tartottam azt a jutalékot, amit pofátlanul van képük kérni. Igaz, én nem siettem, nekem nem volt sürgős. Mélyponton voltak az ingatlanárak.

2014. ápr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%
DH 3%-ot kért, de volt olyan kisebb ingatlanos cég, amelyik 6%-ot! A lehúzásnak nincs határa.
2014. ápr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!