Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol tudok utána nézni un....

Dan Józsué kérdése:

Hol tudok utána nézni un. "végrehajtás alatt álló ingatlanoknak"?

Figyelt kérdés
Budapest kertvárosi része és a "peremvidéki" házak, nyaralók, esetleg házrészek érdekelnének leginkább. A nyáron lesz az esküvőm és szeretnénk külön házba költözni és a lehető legolcsóbb megoldást keressük. Nem kell, hogy tökéletes legyen a hely, elég ha lakható. Bármilyen javaslatot várok. Köszönöm.
2014. ápr. 28. 22:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

NAV, MBVK árverési oldalain.

A költözésre egyébként első körben a bérlést javaslom.

2014. ápr. 29. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha házat szeretnél bérelni, akkor a Dunakanyarban van választék, van, akik csak ősztől tavaszig adják ki. Ezek nem faházak, hanem téglából épült, fűthető, biztonsági rendszerrel is ellátott, általában 15-20 éves, jó állapotú épületek. A váci parton egészen Szobig, a másikon Szentendrétől Visegrádig nézz körül a neten.
2014. ápr. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hmm?

[link]

2014. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Elsősorban venni szeretnénk házat, vagy lakást. A bérlés az annyira nem jön be, mivel hamar belekerülök, egy szélmalom harcba, amiből nehezen lehet kimászni. Ha tudtok eladó házat -lakást olcsón azokat írjátok ki. (nem baj, ha nem tökéletes állapotban van az ingatlan)
2014. máj. 1. 14:33
 5/12 anonim ***** válasza:

Amelyet belinkeltem neked, az itt van a hegyoldalon, kell rá költeni, de nagyon szép környezetben van. De nagyon sok hasonló eladó van, Szentendrén és Leányfalun is.

[link]

[link]

2014. máj. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2014. máj. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2014. máj. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2014. máj. 3. 09:50
 9/12 anonim ***** válasza:
Miféle szélmalomharcba kerülsz be bérléskor? Ez komolyan érdekelne, mert én már több lakást is béreltem, de semmilyen harc nem volt sehol.
2014. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Tisztelt válaszadó!


Arra értettem a szélmalom harcot, hogyha valaki bérel házat/lakást, akkor a munkabére nagy része a bérleti díjra megy el (amit soha többé nem lát), ha valaki viszont befektetné a bérleti díjra szánt összeget (pl törlesztő részlettel végrehajtható vásárlásba), akkor pénzét úgy költi el, hogy közben értéktárgyként megmarad.


Ha havi rendszerességgel pl. 50.000 Ft-ot fizetsz bérleti díjra, akkor egy évben az 600.000 Ft, ami elment a süllyesztőbe. Ezzel szemben, ha van egy kezdő tőkéd, amit le tudsz tenni az asztalra (kb. 800.000 Ft), és a bérleti díjra szánt pénzt félre teszed, akkor már csak egy jól végiggondolt szerződés, és egy ügyvéd kell hozzá, hogy pl. 3,2 millió Ft-os ház 4 éven belül már a sajátod legyen, úgy hogy közben már lakhatsz is benne (nem így a bérlésnél, ahol 4 év után ugyanott vagy és nem mentél előre {mint a szélmalom kereke, ami hiába forog mégsem halad előre}).


Így értettem. Remélem, kielégítő választ adtam.

2014. máj. 5. 20:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!