Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen probléma lehet abból,...

Milyen probléma lehet abból, ha nincs a lakásnak tulajdoni lapja?

Figyelt kérdés

Még nincs alapító okirat sem a 120 lakásos társasházban, de állítólag készül majd.

Milyen probléma lehet ebből?



2014. máj. 8. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ott valami nem stimmel az ingatlan korul. Ilyen lakast nem vehetsz meg.

Ugyanolyan, mintha az autonak nem lenne forgalmija, vagy neked szemelyi igazolvanyod.

2014. máj. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
62%

Ha nincs nyilvántartva a földhivatalnál a társasház, akkor lehet még építési engedély se volt. Ezt mondjuk nem feltételezem, mert ennyire hülye senki nem lehet, mármint hogy 120 lakást fel mer húzni így.

Menj be a földhivatalba, és próbáld meg kideríteni mi történt. Nem tudom, hogy venni akarsz-e, de tul. lap nélkül nem fog menni.

2014. máj. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Energetikai tanusítvány és tulajdoni lap nélkül nem lehet semmilyen ingatlant eladni. A társasház ezek szerint nem kapott használatba vételi engedélyt sem? Akkor építkezésnek számít és nem lakható.
2014. máj. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy kizárt a vásárlás, a tulajdoni lap, az alapító okirat és egy-két további irat ismeretében lehet dönteni. Ügyvéddel konzultáljatok a fenti iratok birtokában.
2014. máj. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én laktam egy ideig egy lakószövetkezeti 4 emeletesben, ami társasházzá alakuló félben volt. Két évig húzódott az alapító okirat.

Addig tulajdonképpen gittegylet voltunk.

A tető-felújító kisiparost sem tudtuk beperelni a hanyag munkájáért, mert lakószövetkezet már nem voltunk, társasház még nem voltunk. Nyomorult egy helyzet volt, el is adtam hamar. Mondjuk tulajdoni lapom az mindig is volt a saját lakásomra...

2014. máj. 9. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!