Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakáshirdetésben olvastam, h...

Lakáshirdetésben olvastam, h a jelenlegi tulaj visszabérelné a lakást. Ti mit gondoltok erről? Amúgy is kiadási célból vennék lakást, csak kicsit fura ez a szitu nekem.

Figyelt kérdés
2014. máj. 11. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kell neki a pénz, és albérletbe költözne. De a saját lakását már ismeri, minek elmenni onnan? Megszokta.
2014. máj. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen, annyiból fura, hogy kialakul egy komoly üzlet és egy utána egy kényszerfizetés kontrasztja. Elvileg működhet, hiszen szerencsétlennek szüksége van pár milára és nem akar hitelt felvenni - teljesen érthető. Még mindig normálisabb pénzszerzési mód, mintha elmenne lopni. A gond az, hogy megszokták a helyet, kicsit továbbra is magukénak fogják érezni még akkor is, ha más terveid vannak a kéróval. Talán az előnye annyi, hogy a megszokás miatt jobban vigyáznak rá. Ha meg lepukkant, akkor olyan is lesz amiután felújítod nekik.
2014. máj. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi vettünk így lakást. Teljesen jó dolog, ha egyeznek az érdekek. Mi befektetést kerestünk, neki meg likviditási problémái voltak.
2014. máj. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan ritka ez, én is sokat találkoztam már ilyennel. Jóval olcsóbb a tulajnak így, mint kölcsönt felvenni.
2014. máj. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
33%

Személyesen én is így szeretném majd eladni a lakásomat.


Úgy kalkulálom, hogy 10-12 évig tudnám visszabérelni, ha csak a bérletre költök a félretett árából.

Viszont így semmi értelme?! - Mert a ház is elúszik az árával együtt.

Viszont, ha csak 5-6 évig bérlem vissza, akkor a teljes rezsit is fedezi addig az eladási ár. - Így tudnám felélni a lakás árát.

Ez egy menekülési tervem. Nincs aki örökölje, de

van olyan mély depresszió, amikor ezt halálosan komolyan gondolom.

2014. máj. 12. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%
Nézd, ha úgyis kiadni akarjátok, akkor semmi gond. Ügyvéd legyen mellettetek, ennyi. Én is pont most veszek lakást. Bár nem akarják bérelni a volt tulajdonosok :) Van ilyen. Kell a pénz valamiért nekik.
2014. máj. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Élve temetés, de nincs benne semmi kegyetlenség....., ha nem Te, majd segít más.

Garantált lecsúszás, előbb-utóbb elfogy a pénze és ki kell tenni. Erre fel kell készülni, csúnya véget ér a tuti üzleti partneri viszony.

Szinte csak egy kivétel van, ha eladás után csak később ürül ki álmai ingatlana, ahova költözni szeretne, addig bérli vissza.


Életjáradékért is lehet ingatlant venni, az arról szól, hogy a tulaj haláláig benne lakik. Ez csak tipp hasonló befektetésre.


Írom ezt úgy, hogy én majd eladni szeretném visszabérléssel. Bocs az általánosításért, de erről az oldalról belátom, hogy ez utolsó lépés részemről.

Nem is dédelgetek olyan ábrándokat, hogy majd örökre sikerül visszabérelni. Nem lehetek hosszútávú bérlő elfogy a pénz.

2014. máj. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmivel nem rosszabb bérlő a korábbi tulajdonos - sőt - mint egy tetszőleges harmadik személy, akinek bérbe adnátok. Jogilag pedig semmi akadálya, az adásvételhez mindenképpen kell ügyvéd, de a bérlethez - hiszen még a Ptk. is változott a közelmúltban - is ajánlott.
2014. máj. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!