Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlással kapcsolatosan...

Lakásvásárlással kapcsolatosan kérdezek, főként azoktól, akik hasonló cipőben járnak, ill. jártasak ezen a téren. Kérdés: tudnánk felvenni hitelt? Ha igen mennyit, legkedvezőbben melyik banknál, ill. a törlesztés pontosan hogy működne?

Figyelt kérdés
Üdv!8.000.000 ft-ba kerül a lakás , amit kinéztem (családi , 64nm2 lakóterületű és 300nm2 a telekterület , újszerű , 3 szobás , B energiatakarékú , összkomfortos.Párommal még nem nem vagyunk házasok , de van 2 gyerekünk és ősszel érkezik a 3. baba.Mindketten 25 év alattiak vagyunk.Párom kb 160.000 ft-ot keres én csak GYES-t és családi pótlékokat kapok.Van esetleg olyan bankiügyintéző , aki tudja , hogy melyik banknál lenne a legkedvezőbb hitelt felvenni , illetve , hogy ilyen jövedelmekkel megoldható-e a hitelfelvétel és a törlesztése , kb 4 év után én is munkaképes leszek minimálbérrel is számolva kb 160.000-pűrom fizetése fix munkahellyel , én keresetem kb 80.000-minimálbérrel számolva , gyerekek utáni összeg: 48.000.Érdemes lenne még 3 évet várnunk , mert csak úgy adnák meg vagy esetleg már most eltudnánk intézni a lakásvásárlást.Szeretnék minél hamarabbi választ kapni , mert amióta apósoméknál lakunk csak malacperselyek és csicskák vagyunk...
2014. máj. 27. 19:11
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá , hogy ugye nem vagyunk házasok és azt hiszem , hogy vmelyik banknál van olyan hitel , ami fiatal házaspároknak kedvezőbb hitelt ajánl.Kérdés: Ha a hitelszerződés előtt házasodunk nem sokkal akkor is megoldható?Tervben van , de nagy esküvőt szeretnénk , viszont lakás miatt bevállalnánk sima polgárit is.
2014. máj. 27. 19:16
 2/6 anonim ***** válasza:
Mennyi önerőtök van? Lenne kezesetek?
2014. máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg: 160.000+52.000=212.000 a közös jövedelmünk.Lenne kezes.
2014. máj. 27. 19:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Valamennyi önerő feltétlenül kell. Itt a net-en is találsz különböző hitelkalkulátorokat, amelyikek a kért adatok beírása után megmutatják, milyen lehetőségek vannak és melyik banknál/bankoknál. Próbálj ki egy ilyet.
2014. máj. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Önerő nélkül nem fog menni.

Legalább 20-30% önerőt le kell tennetek, mert a bank nem adja meg a ház értékének 100 %-át. És szocpolt csak új építésű házra kapnátok.

2014. máj. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ősztől gyedet vagy tgyást kapsz majd? Munkabérként érkezik? Ha mindkettőre igen a válasz, akkor nagyobb esélyetek lesz akkor. Gyesre nem adnak hitelt, szerintem még adóstárs sem lehetsz. Valamint a 3 gyerek után nagyobb adókedvezmény jár, így már megosztva is igénybe tudjátok venni, nagyobb lesz a keresetetek. Önerő nélkül csak pótfedezettel vagy túlértékelt ingatlannal tudtok hitelt felvenni.
2014. máj. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!