Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Foglalózás után is lehet...

Foglalózás után is lehet kérni a kulcsátadást, vogy csak, ha telesen kifizettem. Vagy megállapodás kérdése?

Figyelt kérdés

2014. jún. 27. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki az a bolond, aki foglaló után átadja a kulcsot ? Aztán a foglaló után következők elmaradnak, a "vevő" meg bennmarad, évekig zart, míg peres úton rendeződik az ügy.
2014. jún. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Megállapodás kérdése, de nem fogsz olyat találni, aki birtokba adja az ingatlant csak a foglaló után.

A vételár teljes kiegyenlítéséig mindenki birtokon belül akar maradni, és fenntartja a tulajdonjogát is.

2014. jún. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi anno már mindent rendeztünk és csak a banki utalásra vártunk....az albiból ki kellett már cuccolnunk. Szóltunk a tulajnak,hogy engedje meg,hogy bepakoljunk mert tudtuk hova tenni őket. Szerencsénk volt mivel már bármikor elindíthatta volna a bank az utalást így megkaptuk a kulcsot,hogy legyünk boldogok vele....amúgy innentől még 2 hét volt mire a bank elindította az utalást.

Foglalózás után csak a nagyon rendes és nem igazán normális ember fogja a kulcsokat átadni.

2014. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Foglaló után nincs kulcs, kizárólag a villany, víz-, gázóra, csatorna átírása, a teljes vételár kifizetése után. Ahhoz pedig kell az adásvételi szerződés.

Nekem pl. megengedte az eladó a 10% kifizetése után, hogy bepakoljam az üres házba a holmimat, igaz, csak két napról volt szó. Aztán a másik lakás eladása után teljesen kifizettem és megkaptam a kulcsokat is.

2014. jún. 29. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!