Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » 80 nm régebbi, de jó állapotú...

80 nm régebbi, de jó állapotú ház felújítása?

Figyelt kérdés
Kinéztünk egy 80 nm-es régebbi, de jó állapotú házat ( konvektor, régi ablak, cserép kicserélve) Kéne központi gázfűtés ablakok kb 4 db nagyobb, új csempézés, járólapozás, új kád mosdó wv, konyha. Bútorok ráérnek. Ezeket kéne vásárlás után kicserélni. 8 millió a ház. A ház helységei két szoba, konyha, fürdő wc egyben, kamra, előszoba. Falak jó állapotban azokhoz nem nyúlnánk. Külsejére egy szigetelés kéne de ráér. Még nem költöznénk bele. Havi 200.000Ft-ot tudnánk ezekre a felújításokra költeni. Ha esetleg valaki ezen át esett mostanában kb ekkora háznál, kérem írja le, hogy mennyibe kerül. Elképzelésem sincs, ezek csak tervek még nem jártunk semminek utána a házat egyszer néztük meg, de jó kiindulási alap.
2014. jún. 30. 13:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Szakembereket csak az ablakcseréhez a központi fűtéshez és a burkoláshoz hívnánk, minden mást magunk csinálnánk.
2014. jún. 30. 13:32
 2/5 anonim ***** válasza:

Ablakok: 30-70 között/darab, attól is függően, hogy mekkora és szeretnétek-e redőnyt

Csempézés és járólapozása attól függ, mekkora felületen

Új fürdő és mosdó 3-600.000, ha kisebb helyiségekről van szó, de ebbe bele lehet érteni a csempe árát is.

Konyha kb. 1,5 millió ha spóroltok rajta (gyenge minőségű bútor, legolcsóbb tűzhely, főzőlap)


A külső szigetelés NEM ér rá, az a legfontosabb. Illetve ha régi építésű a ház, akkor valószínűleg a padló alatt is szigetelni kell, nem csak a tetőtérben. fél-1 millió körül lehet rászámolni darabonként. Ára 4-6.000 ft/m2, tehát kb. 1 milliót érdemes erre is rászánni.


Központi fűtés kb. 1,5 millió.


Ha engem kérdezel a ház kicsi és szar állapotú. A jó állapotú azt jelenti, hogy legalább a falakat nem kell szigetelni és a fűtésrendszer, nyílászárók is megfelelőek, tehát csak belülről kell csinosítani (tehát az ízlésednek megfelelően kifesteni és járólapozni/parkettázni, fürdőt, wc-t, konyhát építeni).


2 szobás ház sehol nem elég egy családnak egyébként sem.

2014. jún. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 plajer tibor ***** válasza:
Részben vitatom az előző véleményt. A külső hőszigetelést csak az ablakok cseréje után szabad meg csinálni. Viszont egy gyors lomtalanítás után a padlásfödémet gyorsan szigetelném, mert ott szökik a meleg 50%-a. A padló hőszigetelését ELVBEN én is támogatom, de ha nem szükséges a padló felbontása, akkor át lehet rajta lépni. Igen drága mulatság lenne. Fürdőbe letennék egy kis elektromos padló melegítést a kerámia alá. /ez nem igazi fűtés csak /langyosító / Nekem nagyon bevált 10.000 ft/m2 -ből meg van, kád alá nem kell.Elektromos hálózat valószínű szabálytalan, ezt érdemes átnézetni. Festés előtt lehet egy kicsit vésni és átszerelni.
2014. júl. 1. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A fűtés kb 1.5 milla. Csempézés m2 konya fürdő wc csempézés kád ilyenek kb:szerintem 1 milla ha nem a leg drágább csempét teszed és ennél szerintem azért lehet bőven kevesebb is. Ablak kb 2-3 száz.
2014. júl. 1. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Redőnyök vannak újak csak az ablakok régiek. Igen, sejtettem, hogy sokba állna össze, ha mindent meg szeretnénk csinálni :( Még nagyon átrágjuk és nézegetünk folyamatosan, hátha. Könnyűszerkezetes házról mi a véleményetek? Természetesen szakemberrel átnézetnénk, hogy nem-e tákolmány, csak olyant vennénk ami jól meg van csinálva.
2014. júl. 1. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!