Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudja nekem adni a...

Hogyan tudja nekem adni a testvérem az ingatlanhányadát a legkisebb költséggel?

Figyelt kérdés
20 évvel ezelőtt örököltünk 25-25% ingatlan részt (másik 50% és haszonélvezet az egyik szülőnké) és pénzösszeget a testvéremmel. Akkoriban ezt a félpénzem ;) a testvérem 'kölcsönkérte', hogy majd ha nagykorú leszek visszaadja, vagy az ingatlan rá eső részét adja nekem. Azóta jól megnőttem ;) és most ingatlanban adná vissza a kölcsönt. Mi a legjobb megoldás? Van költségmentes lehetőségünk?

2014. júl. 29. 12:21
 1/1 Vezo228 válasza:

Egyenes ági leszármazottak között illetékmentes az ingatlan ajándékozás. Tehát, ha a testvéred az egyik vér szerinti szülődnek ajáéndékozza, aki pedig tovább ajándékozza neked a kérdéses ingatlanrészt, akkor szerintem nem kell illetéket fizetnetek, csak Földhivatali és ügyvédi költségek lépnek fel.

Kell egy 3 oldalú szerződés az ingatlanrész ajándékozásáéról, vagy két, egymást követő ajándékozási szerződés (tesód->szülő, szülő->Te) és kész.

2014. júl. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!