Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás

A kérdés

Hogyan tudja nekem adni a testvérem az ingatlanhányadát a legkisebb költséggel?

20 évvel ezelőtt örököltünk 25-25% ingatlan részt (másik 50% és haszonélvezet az egyik szülőnké) és pénzösszeget a testvéremmel. Akkoriban ezt a félpénzem ;) a testvérem 'kölcsönkérte', hogy majd ha nagykorú leszek visszaadja, vagy az ingatlan rá eső részét adja nekem. Azóta jól megnőttem ;) és most ingatlanban adná vissza a kölcsönt. Mi a legjobb megoldás? Van költségmentes lehetőségünk?

Keress kérdéseket hasonló témákban: ingatlan, ajándékozási illeték, adó, földhivatal, NAV, ajándékozás

2014. júl. 29. 12:21  Privát üzenet  

A válasz
Vezo228 nevű felhasználó válasza:

Egyenes ági leszármazottak között illetékmentes az ingatlan ajándékozás. Tehát, ha a testvéred az egyik vér szerinti szülődnek ajáéndékozza, aki pedig tovább ajándékozza neked a kérdéses ingatlanrészt, akkor szerintem nem kell illetéket fizetnetek, csak Földhivatali és ügyvédi költségek lépnek fel.

Kell egy 3 oldalú szerződés az ingatlanrész ajándékozásáéról, vagy két, egymást követő ajándékozási szerződés (tesód->szülő, szülő->Te) és kész.

# 1/1Időpont 2014. júl. 30. 08:22 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy tudnám ízlésesen, szépen és kevés költséggel kidíszíteni a hálószobámat?
Milyen lehetőségek vannak hangszigetelésre, hogy ne halljam a mellettem lakókat? Milyen költséggel? 2,8m hosszúak és 2,6m magasak a közös falak.
Milyen fűtés kiépítse milyen hozzávetőleges költséggel jár?
Egy 61 nm -es lakás felújítás kb. mekkora költséggel jár?
Gáztűzhely kiépítésének engedélyeztetése milyen költséggel jár? Ha engedély nélkül van kiépítve a tűzhely, azt megbirságolják?
Rönk-illetve gerendaházat kívülről pár évente kezeltetni kell, hogy ne legyen vele probléma? Ha igen, milyen költséggel jár?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Ingatlan vásárlás, eladás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!