Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan vegyem rá a szomszédot...

Hogyan vegyem rá a szomszédot hogy eladja a házát?

Figyelt kérdés
A szemben lévő ház kb 10, de inkább 15 éve lakatlan már. A tulajdonosa közvetlenül emellett a ház mellett lakik egy másik házban. Én szeretném megvenni, mert akkor a szüleimmel szemben laknánk, a gyerekeknek nagyon jó lenne! A szomszédot többször is kérdeztük, de olyanokat mondott hogy majd, meg hogy tele van szép bútorokkal, stb, majd szól. Utoljára azt mondta hogy "túl sok a szívemnek" a tennivaló. Amúgy szerintem bekattant az öreg a lányával együtt. A lányával laknak kettesben, de ki se mozdulnak sose. A lánya 40-es nő. A ház meg szép lassan tönkremegy, benőtte teljesen a gaz, tiszta susnyás az egész, az utcaképet is erősen rontja. Mit lehet tenni, hogyan vegyem rá hogy adja el a házat nekem?

2014. aug. 1. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarja eladni, sehogy. Vagy ajanlj akkora osszeget (nyilvan nem fogsz, mert neked ez olcson kene), amire nem tud nemet mondani. Amugy siman lehet hogy eladna, csak epp neked nem, pont azert mert ennyire ra vagy kattanva...
2014. aug. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Más is kérdezte tőle, másnak se adta oda.. Másrészt, a rákattanás, ahogy fogalmaztál, annyit jelent hogy 6 év alatt háromszor kérdeztem meg. Nem tudom részedről miért kell így fogalmazni..
2014. aug. 1. 16:45
 3/8 A kérdező kommentje:
Másrészt nem feltétlenül azért kell mert olcsó, ha elolvastad volna amit írtam, akkor láttad volna hogy elsősorban azért mert közel lennénk a nagyszülőkhöz. Lenne rá kb 10 milliónk, annyiból találnánk máshol is házat, olyat amit első körben elég lenne csak kifesteni. Ezt meg lassan megeszi a fene, az máris látszik hogy komplett tetőcserére lenne szükség.
2014. aug. 1. 16:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
hát rohamosan csökkenni fog az értéke... és mikor észbe kapnak, már a kutya sem érdeklődik.. rosszul teszik, de nem tudom, hogy lehet-e ez ellen tenni. A "túl sok a szívemnek a tennivaló" rossz jel, ez már nem nagyon fog változni, azonkívül nem lenne egy jó szomszédság nektek. Nézzetek körül a közelben, lesz ott még normális ház, ami eladó.
2014. aug. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, nekem is eszembe jutott hogy lehet hogy sose adja majd el hanem szép lassan teljesen tönkremegy. Attól azért tartok, hogy patkánytanya lesz belőle hamarosan, mert 5 pici gyerek van összesen a szomszédságában (mellette, szemben)
2014. aug. 1. 17:03
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek. Az ilyen akkor sem adja el ha kenyérre kellene neki a pénz. Mert őt ez gazdagítja! Hogy van még 1 háza ,vagy akármi értéke. Ami nem eladó azt általában nehéz v lehetetlen eladni. A patkányfészket ami illeti : ha saját telken belül akár 2méteres sűrű gaz,fák , stb van. Még az önkormányzat sem tud mit csinálni ,nincs joga rá ! Csak ha parlagfüves ,akkor intézkedhet.
2014. aug. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi ,nem eladni lehetetlen.Hanem megvenni. :-)
2014. aug. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
46%

Akkor ne megvenni akard, hanem mondjuk bérelni. Lehetőleg olcsón bérelni, horribilis bérleti díj helyett inkább rendben tartani a kertet, telket, stb...


Figyelj, lehet, hogy te azt látod, hogy nincs szükségük rá, mert elférnek a másik házban, az is lehet, hogy így is van. De honnét tudod, hogy nincs esetleg valami terve, valami terve a lányának, vagy esetleg valami rokon, akiről te nem tudsz, de ők szívesen rá hagynák az ingatlant...

Aztán:

Mi van, ha per pillanat van elegendő pénze a mindennapi betevőre és egyébre, és éppen nincs szüksége készpénzre? Mondjuk a te 10 milliódra a házáért...(Már ha annyit is adnál érte...) Érted, csak betenné a bankba, és értéktelenedne, mert a kamatok is a béka izéje alatt vannak. És ami ebben az országban is zajlik, akármikor jöhet egy hiperinfláció és értéktelenedhet el teljesen az a pénz. Míg a föld az föld, az érték álló, és a rajta lévő házzal még inkább, igaz azt a házat karban kell tartani, be ne ázzon, mert az nagy bukta, de amíg nem ázik be és nem dől szét, addig az biztosabb, mint a bankban a pénz...

Majd ha szüksége lesz arra pénzre, akkor eladja, akkor lesz mihez nyúlnia...


Ugyan nekünk nincs még egy házunk, csak egy-két kisebb földdarab. De mindig jönnek a helyi hiénák a nyakunkra, hogy adjuk el, adjuk el. És amikor arról van szó, hogy jó, mit adsz érte, akkor nevetségesen alacsony összegekkel jönnek. És ha én mondok olyan árat, amiért akár azonnal eladnám, akkor meg fel vannak háborodva. Ha azt mondom el nem adom, de használhatják ingyen, akkor az se érdekli őket. Nekik nem jelent semmit az, hogy az a föld az őseimé, nagyszüleim, dédszüleim termesztettek ott zöldséget és szőlőt évtizedeken át. Nekem ez fontos. Ők letojják azt, hogy én azon a pénzen semmi értékeset nem tudnék venni, amit ők adnának, nekik csak az lebeg a szemük előtt, hogy jól kihasználjanak és munka nélkül szerezzenek nagy értéket, vagy tegyék értékesebbé a sajátjukat. Merthogy a legtöbb érdeklődöm olyan, hogy telekszomszéd, a földjét az enyémmel akarná nagyobbá tenni, mert később úgy ő még többért eladhatja... Haszonleső mind! Egy csomó ilyen nyakamra járó vásárolgat össze földeket, és végül nem is dolgozza, csak bizniszelni akar... Sosem díjazom én sem az ilyen értelmetlen herdálást. Valószínűleg a szomszédod is így lehet ezzel. Lehet neki emlék az a ház. Lehet ő sem érzi úgy, hogy kapna tőled annyit, amennyit a ház ér. Lehet, hogy neki sokkal-de sokkal többet ér a ház eszmeileg...

Ha majd rákényszerül, akkor majd eladja. És az is lehet, hogy együtt a két házat és kertet valaha majd ő is jobban el tudja adni, és jobb helyre költözni az árából. Bármi lehet.

Egy biztos, ha nem eladó, akkor nem eladó.

2014. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!