Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Hogyan tudom rávenni a fölső...

Hogyan tudom rávenni a fölső szomszédot, hogy kijavítsa a beázás okát?

Figyelt kérdés
A fölső szomszédunk hónapok óta áztatja a mennyezetet, falat. A biztosító szakembere úgy találta, hogy a vizesedés forrása az ő fürdőszobája, de ő nem hajlandó ezt elismerni. Ragaszkodik hozzá, hogy felőlünk, tehát lentről bontsák ki a hibás részt. Hogy lehet rávenni a szomszédot arra, hogy az ő fürdőszobájában feltárják és kijavítsák a vizesedés okát?

2014. jan. 26. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Feljelentést teszel és mellékeled a szakértöi véleményt.
2014. jan. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kovpet ***** válasza:
A közösképviselő mit mond? A Jegyzőt kell keresned egyébként, de ezt szerintem lehet intézni házon belül is.
2014. jan. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

ha olyan nyomorek a kozosk, mint nalunk semmire nem mesz vele.

jelentsd fel.

2014. jan. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A biztosításod elvileg áll valamennyit a költségekből.

A szomszédodnak viszont kötelező megcsinálnia.

Ha akarod hívj ki egy igazságügyi szakértőt, az majd ad szakvéleményt. Alulról födémbontással nem lehet elhárítani csőtörést, vagy vízszigetelési problémát.

2014. jan. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Én ezt most egy kicsit másik szemszögből élem meg, úgyhogy elmesélem. Bár nem ismerlek sem titeket, sem a felső szomszédotokat, de talán nem árt a történetem.

Jó egy hónapja feljött az alsó szomszéd, hogy ne haragudjunk már, de nála folyik a plafonból a víz, szó szerint már vagy 3 hete. Arra a kérdésre nem tudott válaszolni, hogy miért nem jött előbb és amikor kihívtunk egy szakembert és közölte, hogy alsó hangon 45 ezer lesz, ha ők neki esnek a fürdőnknek, akkor közöltem, hogy ez most nem fog menni. Tudom, hogy gáz, de hó végén nem tudtunk honnan előrántani ALSÓ HANGON ennyi pénzt. Egy hét múlva szét lett barmolva az egész fürdőszobánk, ki lett cserélve az összes lefolyó cső és a lemenő ág is, ami még nálunk található. 80 ezer forintot fizettünk érte, azóta nem volt panasz. Erre két hete feljön a mellette lakó néni, hogy most az ő plafonját áztatjuk. Látszik nála, hogy vizes és akár tőlünk is jöhet, de nem tudok és nem is akarok vele mit kezdeni, amíg be nem bizonyosodik, hogy tényleg friss folt és tényleg tőlünk jön! Megkértem, hogy ha panasza van beszéljen a közös képviselővel és hívjanak szakértőt, jussanak be a szomszédhoz is, mert mi a múltkori csőtörésnél kicseréltettünk minden csövet, nem vagyok hajlandó beismerni, hogy mi vagyunk a hibásak és újra szétveretni mindent, amikor abszolút nem biztos, hogy közünk van hozzá, pont.

Nem azért, mert köcsög vagyok és nem vállalom a felelősséget, ha mi vagyunk a hibásak, tenni fogunk a probléma ellen ismét, de azért szerintem a mi álláspontunk is érthető.

Beszélj a közös képviselővel a lehetőségeidről, próbálja meg kezelni a vitás helyzetet, esetleg hívjon szakértőt, aki ha bizonyítja, hogy a felső szomszédnál van gáz, akkor mer "garanciát" adni a szavára, hátha ez a szomszédot is meghatja. Ha nem, akkor még mindig jöhet a jogi útra terelés.

2014. jan. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%

Kedves 5. válaszoló!


A szakértő sem lát keresztül a falon, sőt bele sem lát.

Ezért nem fog "garanciát" adni a szakvéleményére, hiszen mint a neve is mutatja az csak egy vélemény, nem tény.


Aki emeletes házban lakik, sajnos szembesül néha azzal, hogy a tervszerű megelőző karbantartás elmaradása váratlan kiadásokat okoz.


ha legalább 10 évente felújítanád a lakásodat és mondjuk 20 évente a fürdőszobádat, nem fordulhatna elő ilyen. De 40-50 éves csövektől nem kell csodát várni!


A tulajdon költségekkel, kötelezettségekkel is jár, nem csak jogokkal.


Egyébként egy lakásbiztosítás jelentősen meg tudja könnyíteni az ilyen helyzeteket.

2014. jan. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kovpet ***** válasza:
69%
#5: Havi ezres egy biztosítás...
2014. jan. 26. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

5-ös válaszoló vagyok. Kedves utánam szólók!

Másfél éve élünk ebben lakásban, fél évvel az ideköltözésünk előtt lett felújítva a fürdőszoba (teljes cső és villamos vezeték cserével), ezért mi hozzá sem nyúltunk. Itt megbukott az, hogy 10 évente felújításokat kellene végezni, akkor nem lenne ilyen probléma. Nem mellesleg megjegyzem, a lakás megvásárlása után éppen elég volt azon részeket felújítani, amire ráfért, nem a vadi új fürdőszobának fogunk nekiesni, gondolom ez érthető.

A felelősség témára reagálva: Mint említettem, amint kiderült, hogy mi vagyunk a felelősök (egy percig sem mondtuk, hogy nem, akkor annyira egyértelmű volt) megcsináltattuk, biztosításunk VAN, de elintézték annyival, hogy anno a kivitelezés nem volt elég körültekintő, nem olyan anyagot használtak (vagy nem megfelelő illesztést, nem tudom), amit kellett volna, így nekik eszük ágában sincs fizetni. Innentől kezdve hajtsam be, akin akarom. Nem fogok évekig az előző tulaj nyakára és az akkori kivitelező cég után járni, hogy felelőst keressek, aki visszaadja pénzemet.

Ha már ilyen indokot kaptunk "szakértői véleményként", mi úgy voltunk vele, hogyha már egyszer szét van verve az egész fürdő, akkor kicseréltetjük (ismét) az összes csövet, nehogy máshol is elpattanjon. Még olyat is kicseréltettünk, ami "közös", vagyis ha az törne el, akkor a társasházi biztosítás fizetne. Ez valóban öreg volt. Beszéltünk a közös képviselővel, ő rábólintott, pont. Most ha még ezek ellenére is vizesednek alattunk, akkor én már nem tudok és nem is akarok mit kezdeni a helyzettel, ameddig be nem bizonyosodik, hogy valóban mi vagyunk a hibásak. Ha mi vagyunk, akkor vissza fogjuk hívni a vizes embert, akit legutóbb is, hogy tessék megcsinálni normálisan, ennyi.

Nem érzem fairnek, hogy ránk akarják verni a balhét, amikor pont ugyanannyira lehet hibás a mellettünk lakó is, akinek esze ágában sincs beengedni bárkit is, hogy megnézzük esetleg onnan ered-e a probléma, nála nincsenek-e ennek jelei.

Én nem mondom azt, hogy a kérdező esetében is ez a helyzet, mert van olyan, amikor egyértelmű ki a hibás (nálunk is az volt a csőtörés). Ellenben vannak olyan helyzetek is, amikor szerintem a másik felet is meg lehet érteni és csak is ezért írtam le a mi helyzetünket. Amint bizonyítható lesz, hogy mi vagyunk a hibásak, teszünk a panasz ellen, addig nem.

2014. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
0%

csináltasd meg a beázást munkásokkal az éjszaka közepén vagy akkor amikor a felső szomszédodnak idegesítő lenne ha alulról munka zaja menne fel, hadd dörömböljenek felfelé a munkások

majd ha panaszkodik: mondd azt neki, javítsd ki a beázás okát, aztán majd nem lesz ilyen...

2014. febr. 4. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 kovpet ***** válasza:
#9: A többiek meg le vannak szarva, mi?
2014. febr. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!