Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mire figyeljunk haz vasarlasnal?

Mire figyeljunk haz vasarlasnal?

Figyelt kérdés
Van egy elado haz amit megszeretnek venni,de gyanusan olcso.... Beszeltem az ingatlanossal aki arulja es o azt mondta hogy a haz per- teher- és igénymentes.Szerintetek lehet valami mas is ami miatt rosszul jarhatnek ha megveszem?

2014. aug. 4. 13:45
 1/7 anonim válasza:
cigány lakik a környéken,odaszarik a házadelé
2014. aug. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
:D Ne erre sose gondoltam volna....
2014. aug. 4. 14:50
 3/7 A kérdező kommentje:
Varom a tovabbi valaszokat,esetleg jogi teren valami...?!
2014. aug. 4. 16:06
 4/7 anonim válasza:

Mi nemrég vettünk házat, keresés közben jópár furcsasággal/kellemetlenséggel találkoztunk, pl.

- a hirdetett ház osztatlan közös tulajdonú telken állt, a telek hátsó részére volt építve, egy keskeny úton kellett a házhoz hátramenni

- örökpanorámás (fent volt egy domb telején, meredek út vezetett fel, télen nem tudom, hogy közlekednek)

- erős dohányosok lakták

- az eladó még jóideig nem akart kiköltözni) majd ha talál magának a már kifizetett vételárból valamit)


Ezeken kívül még lehet rejtett hibákra gondolni, mint pl. cserélendő fűtési rendszer, bogarak, zajos szomszéd.


Mindenképpen meg kell nézni alaposan, ha komolyan gondoljátok, egy tulajdoni lapot 1000 forintért le tudsz kérni online is. Sétáljatok arra többször, különböző napszakokban. Ha van hirdetés a neten, küldd át piviben a linket, szívesen megnézem, hátha látszik valami.

2014. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha ingatlant veszel, akkor úgyis ügyvédi úton intézed nem? A jogi dolgokra az ügyvéd kitér (tul.lapot lekér, arról kiderül, hogy mennyire tiszta), addig úgysem szabad letenni egy forintot sem, amíg nem látta az ügyvéded. Egyéb dolgoknak neked kell utána járni. Milyen a közlekedés, milyenek a környékbeli lakók, ellátottság (üzletek, ovi, iskola stb.). Ezen kívül ha házról van szó, én biztosan csináltatnék egy állapotfelmérést statikussal, hogy a ház szerkezetileg milyen állapotban van. Amúgy azt tudom mondani, hogy ami gyanúsan olcsó, ott általában van valami, ami nem stimmel. Mármint olyan téren nem oké, hogy pl. nem jó környéken van, nem önálló ház, felújítandó, kicsi a kertje pl. Szóval egy biztos, ha mindennek utánajártál és még mindig ígéretes, no akkor lehet csak szó arról, hogy leüljetek szerződést kötni és fizess.
2014. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Nagyon hasznosak! Ment a zold kez!;)
2014. aug. 5. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mire kell figyelned?

1. Tulajdoni lap. Ki vagy kik a tulajdonosok, osztatlan közös-e?

2. Hol található? Kik a szomszédok, mennyi a nem napon barnult a környéken? Lopnak, rabolnak, még a házat is szétszedik?

3. Mersz-e egyedül (gyalog) hazamenni, anélkül, hogy leütnének? A szemed is kilopják? Milyen messze van közlekedéstől, boltoktól?

4. Milyen állapotban van a ház? Tető, vizes blokk, fűtés, víz, villany, gáz, csatorna, be van-e vezetve minden?

5. Miből van a ház? A vályog bármikor összedőlhet, ha vizesedik. Ha tégla, mennyire repedezett? Van-e szigetelése?

Lehetne még hosszan sorolni, a legeslegfontosabb a TETŐ. Piszkosul drága az újjáépítése.

2014. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!