Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szeretnénk elköltözni Budapest...

Szeretnénk elköltözni Budapestről olyan településre, ahonnan autóval és vonattal is egyszerűen és dinamikusan be lehet járni dolgozni a fővárosba. Merre nézelődjünk szerintetek?

Figyelt kérdés

Felújítandó családiházat keresünk, kerttel.

Amikor találok egy ránézésre megfelelőt hirdetésben, gyakran abba ütközök, hogy reggel katasztrófa a közlekedés. Sem autóval, sem busszal nem lehet gazdaságosan bejárni és/vagy vasúti kapcsolat nincs.


Nem ismerem a településeket, nem a környékről származom. Ezért tanácsokat, tapasztalatokat szeretnék kérni.



2014. aug. 10. 20:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha bírod a zajt (repülők) és a büdöset, Üllőt ajánlom, mert itt a legolcsóbbak a házak. Monorról is jó a közlekedés, van félóránként gyorsított vonat, ami fent van a Nyugatiban 36 perc alatt. Vagy Vecsés. Mindenhonnan megy busz is és autóval is viszonylag békés a forgalom a 4-esen.

Gyál szuper hely, de drágák az ingatlanok, viszont van kékbusz is több, mostanában Felsőpakonyt is sokan dícsérik, de onnan a vonat elég lassan döcög be.

2014. aug. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ja még Gyömrőt kihagytam, pedig már én is majdnem néztem ott házat. Mert van uszoda és tófürdő is. Gyált pedig még azért is ajánlanám, mert jó általános iskola van, én szívesen járatnám oda a gyerekemet és elég szépen fejlődik a város, jó közösségi élet van.
2014. aug. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi Szigethalomra költöztünk. KOcsival fél/háromnegyed óra a város, de a tömegközlekedés nem annyira jó. Bár ha a HÉV közelében veszel házat, akkor jobb. Mi a Duna parton vettünk, de van több kocsi is, így nem gond a közlekedés.

De Szigetszentmiklós sem rossz, vagy Halásztelek.

2014. aug. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Csak a vonat az opció?


Nekem eszembe jutott elsők közt Solymár, Budakeszi, Budaörs és Törökbálint. Innen elég jó buszok mennek Budapestre, s nincsenek is olyan messze. Az ingatlanárakkal nem vagyok tisztában.


Ja, még valami. Érd? Szerintem kb. a legnagyobb alvóvárosa Budapestnek, ha jól tudom, volánjáratok vannak, de van vasút is, két állomással, az egyik (talán) a Keleti felé, a másik Kelenföldre. Ingatlanárakat itt sem tudok.

2014. aug. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Egyébként egy kérdés: miért éri meg jobban kiköltözni egy környéki városba vagy faluba, mint egy hasonlóan felújítandó családi házat keresni mondjuk a Rákoskeresztúr-Rákoscsaba-Rákosliget hármasban / Soroksáron / Csepelen / Budatétényen?


Lehet, hogy 1-2 milkával olcsóbb, de szerintem a tömegközlekedés pluszköltsége, az időveszteség és a plusz benzinpénz hamar visszahozza ezt az összeget.

2014. aug. 11. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Biatorbágy, Tárnok, vagy Taksony, Dunaharaszti, Szigetszentmiklós.

Ezeken a helyeken vagy HÉV, vagy vonat adott.

2014. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg ugyanebben vagyunk, mi Pécelen, Kistarcsán, Csömörön nézünk házakat, innen mind jó a bejárás Pestre, igaz én az Örsön dolgozom, tehát ahhoz nézem elsődlegesen. Férjem meg a III-ban, oda nem jó, de oda a jelenlegi lakásunktól sem túl jó (XVI.). Ezen kívül még a saját kerületünkben nézünk és a XVII-ben. De ezek közül talán legjobb áron Pécelen láttunk házakat.
2014. aug. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
szigetmonostor,szentendre,göd jó környékek szigetmonostoron olcsok az ingatlanok és körbe is lehet menni :D
2014. aug. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"miért éri meg jobban kiköltözni egy környéki városba vagy faluba, Lehet, hogy 1-2 milkával olcsóbb"


Mi a szigethalmi házunkat 6,5 millióért vettük 4 éve, 350 nm telek, 65 nm ház. Festés után költözhető volt. A nagyobb felújítás ráér.

Azért ez nem "1-2 milkával" olcsóbb, mint pl Soroksáron...

2014. aug. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szentendre, Leányfalu, Tahitótfalu, Dunabogdány.

A Szentendrei-szigetnek sajnos nagyon gyér a közlekedése.

2014. aug. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!