Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit csináljak, ha nem akarok...

Mit csináljak, ha nem akarok elköltözni, hogyan barátkozzam meg a gondolattal?

Figyelt kérdés
Apa még nem hirdette meg a házat, de már biztos hogy el akarja adni, mert hármunknak túl nagy, túl sokba kerül, és így, hogy havi 160000 Ft kölcsönt kell fizetnie, így nem könnyű meglenni, pedig nekem eddig fel se tűnt, hogy nélkülöznünk kéne, hiszen mindig megkaptam mindent, és nem vagyok kisigényű. Egész vasárnap ez volt a téma, lakásba akar költözni, 2 félszobás és 1 egészszobásba, de akkor enyém lenne az egyik kicsi és nem férne el mindenem, az egyik ruhásszekrényemet meg az egyik könyves szekrényemet el kéne adni és az összes benne lévő cuccomat kidobni, lehet, hogy még a tengerimalacaim meg a teknősöm se jöhetnének velünk, mert ugye nem férnének el a szobámban, a kutyánkat meg biztos nem tudnánk vinni, mert 8 éve kertben van, nincs betanítva, de ha be lenne, még úgyse jöhetne a lakásba:( Én már megszoktam hogy emeleten van a szobám, csomót mászkálok a lépcsőn, jó, lehet hogy ez így hülyén hangzik, de minden hiányozni fog. Szerintetek lehet venni nagyobb lakásokat is, amiben mondjuk 3 egész szoba van? A mostani ház 143 négyzetméteres, nem akarok sokkal kisebbe költözni. Hogy viseljem el? 16/L

2014. aug. 18. 23:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk ajánld fel apádnak, hogy jócskán visszaveszel a "nem kis" igényeidből, plusz még diákmunkát is vállalsz és azt beleadod a közösbe... rögtön komolyabban venne, mint így, hogy csak vergődsz, de nem teszel semmit.
2014. aug. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tudtam, hogy ezt a nem kis igényt félreérti valaki-_- Úgy értettem, hogy mindig megkapok minden ruhát, amit szeretnék, mégse kell éheznünk,de pl. már két éves telefonom van, nincsenek drága cuccaim, szóval nem kell sokat belegondolni. És mégis, szerinted hogy vállaljak diákmunkát úgy, hogy most fog kezdődni az iskola, 11.-es leszek, ez már beleszámít a továbbtanulásba, minden nap 8 órám lesz, 4 után érek haza, és utána még menjek el dolgozni, és ne tanuljak? Gondolkozz már... Egyébként is, könnyű azt mondani, hogy dolgozzak, amikor egy barátnőm, aki már 18 éves lesz, egész nyáron munkát keresett, de nem kapott. És lehet, hogy te elfogadnád a lányodtól a pénzt, amit megkeres, de apukám nem ilyen, ő sose fogadná el.
2014. aug. 19. 00:11
 3/14 anonim ***** válasza:
30%

Tudomásul veszed, hogy lejjebb kell adnotok. Elég sajnálatos, hogy a szüleid talán erejükön felül is kielégítették az igényeidet. Most itt az eredmény. Sápítozol, hogy összébb kell húznotok magatokat. Örülj annak, hogy lesz hol laknod. Nagyon sokan az utóbbi években elvesztették az otthonukat, az állásukat.

Csak, hogy tudd, a nagyobb lakás fenntartása is többe kerül. Pont ezért akarják a szüleid a házat is eladni. Ők pontosan tudják, mennyit bír el a költségvetésük.

Túl fogod élni, hidd el. És van élet a kisebb lakásban is.

2014. aug. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ajj, nem hiszem el, hogy nem tudjátok felfogni, hogy az apukám nem "erején felül" elégíti ki az igényeimet, csak azért mondtam, hogy nem vagyok kisigényű, mert sok ruhám van, de a korombeliekhez képest átlagos mennyiségű ruhám van szerintem, nem is a legdrágább ruhákat kérem, nem kell drága telefonokat, mindenféle kütyüket vennie, egyszerűen csak szeretek öltözködni és ebből néha már elege van apukámnak, de ő nem olyan szerencsétlen, hogy megvesz nekem mindent, aztán meg éheznünk kell és nincs hol laknunk. Szóval annyi a lényeg, hogy még ahhoz képest, hogy sok ruhát kapok, a nővérem meg sokat bulizik és erre sok pénzt kap, még így is van pénzünk, csak apa nagynak érzi ezt a házat hármunknak, ezért akar elköltözni, nem azért, mert én olyan követelőző, nagyravágyó, hisztis p.csa lennék, mint amilyennek ti gondoltok. De ha ennyire megnyugtat titeket a gondolat, hogy apukámnak minden pénzét az igényeimre kell költenie, aztán meg hisztizek, hogy nincs pénz a nagy ház fenntartására, akkor hajrá, higgyétek csak ezt.
2014. aug. 19. 00:48
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze, vannak nagyobb lakások, persze kérdés hogy hol. Pesti belvárosban pl tuti, csak azoknak meg vacak a beosztásuk. De a szüleid tudják mi fér bele és mi nem.
2014. aug. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Jujj, köszönöm, végre egy normális válasz:) Egyébként Pesten vagy Vecsésen akar venni új házat apukám.
2014. aug. 19. 00:57
 7/14 anonim ***** válasza:
69%
143nm egyébként tényleg hatalmas 3 embernek, nem írtad ki végzi takarít, gondozza a kertet, de esetleg ez is közrejátszhat. Meg a ház körül ugye sok a munka mindig, többet kell javítani stb, lehet hogy apud ezt unta meg. Kisebb ház miért nem merült fel?
2014. aug. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A saját szobámat, ami az emeleten van meg az emeleten a folyosót én takarítom, nővérem szobája lent van, ő is takarítja magának meg néha az alsó szinten besegít, apukám meg én szoktunk mosogatni (én azt, amit használok, apukám meg a sajátját meg a nővéremét, mert ő nem hajlandó rá). Azt mondta apukám, hogy a kertet már nem akarja gondozni, mivel elég nagy az is, de kisebb házat se akar, mert már egyáltalán nem akar kertet gondozni.
2014. aug. 19. 01:09
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanácsolom, hogy mire eljön a költözés ideje, próbáld meg kiszelektálni azokat a dolgaidat, amikre nincsen szükséged. Gondolom apukád sem úgy gondolta, hogy az eladott bútorok tartalma egy az egyben megy a kukába.

Tudod már, mekkora lesz a szobád? Egy félszoba tényleg elég kicsi, de egy tengerimalac simán elfér benne, ha normális helyre van téve. Persze ha franciaágyad van, meg négyajtós ruhásszekrényed, meg vállalatvezetői íróasztalod, akkor elég szorongós lesz a hely...

Ha pl. szekrénysorod van, akkor eladhatnátok egyben (úgy többet ér), és vehetnétek valami kisebb, kompaktabb berendezési tárgyat (akár használtan is). Ez ugyanígy igaz az ágyra meg az íróasztalra is (bár nem írtad, mekkorák).


Laktam már félszobában (mondjuk többfajta méretű félszoba van), és ott tényleg annyi volt a berendezés, hogy ágy a hosszabb falnál, a végében szekrény, a másik falnál íróasztal. Slussz. De még az is azért volt így, mert régebbiek voltak a bútorok, nehezen mozdíthatók, problémásak. Azt a szobát én speciel simán meg tudtam volna csinálni úgy, hogy rengeteg hely legyen benne.

2014. aug. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Sajnos nagyon semmit sem tudsz csinálni. A szülők döntik el a dolgot, ilyenekbe a gyerekek nem szólnak bele kb. sehol. Nem azért, mert parasztok a szülők, hanem egyszerűen azért, mert ez teljesen az ő dolguk, ők fizetik, ők csinálják. Érted.


Én már elköltöztem otthonról, de garázs nélkül 90 négyzetméter körül volt a ház, amiben laktunk, és elég volt hármónknak. Igaz, nagyobbat is be lehet lakni, de azért nem olyan kicsi, elfér benne a tengerimalac meg a teknős.


Amúgy ahogy áll az ingatlan piac ma, hidd el, még az is lehet érettségiig élvezheted a házat, mert van, amit évekig nem tudnak eladni. Hát még, ha meg sem hirdették. Akkor meg úgy is elmégy tanulni, tök mindegy, mekkorában laknak a szüleid. Gondolom ezért is akarnak kisebbe menni, mert lassan te is elmégy, és kettőjüknek felesleges akkorában lakni, meg azt fenntartani, csak azért, mert havonta egyszer majd hazamégy.

2014. aug. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!