Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Összehozható pár nap alatt...

Összehozható pár nap alatt egy lakásvásárlás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A párommal lakást szeretnénk vásárolni. Már kinéztük a számunkra megfelelőt az interneten, jövő héten mennénk megnézni, de a képek alapján nagy valószínűséggel meg is fogjuk venni. A probléma az, (ha probléma) hogy a párom külföldön dolgozik (az ő nevére lenne íratva a lakás) és 3 hetente jár haza 5-6 napokra. Kérdésem az lenne, hogy a lakás megnézése után,ha tényleg megvásárolnánk és még aznap ügyvédet keresünk, ő kb. mennyi idő alatt teszi meg a szükséges lépéseket? tulajdoni lap lekérése, adásvételi szerződés elkészítése, földhivatali teendők? Sikerülhet ez pár napon belül? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. aug. 20. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sikerülhet, elvileg, ha semmi nem jön közbe. A valóságban lehetnek hátráltató tényezők, pl. ha van olyan akinek elővásárlási joga van. Én azt mondom ne csapjátok össze, még ha meg is van a pénz rá.
2014. aug. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!


Konkrétan az adásvételt meg lehet csinálni, főleg, ha előre le van beszélve az ügyvéddel. De a földhivatal akár 2 hetet is várhat a papírok visszaküldésével. A szolgáltatókhoz is el lehet menni 2-3 nap alatt (régi tulaj+új tulaj).

Az se mindegy, hogy készpénzzel fizettek, vagy hitel is lesz.

Készpénzzel az ár 10%-át lehet fizetni, a többit utalni kell!

Az se mindegy, hogy van-e albérlő, vagy üres a lakás.



Szerintem ha meg lehet oldani, hétfőn hazajön a párod, előre megtervezitek a menetrendet (szolgáltatók ügyfélfogadási rendje, stb), akkor 1 hét alatt meg lehet.

És utána már csak várjátok vissza a papírokat.


Mi 2013 augusztusban néztük ki, szeptember végén kaptuk meg (de volt albérlő).

2014. aug. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az óraállásokat írjátok fel, le is lehet fényképezni. Kérik a szolgáltatók. Ja, és a tulajnak energetikai tanúsítványt kell csináltatnia.
2014. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors és hasznos válaszokat! :)
2014. aug. 20. 16:15
 5/8 anonim válasza:
100%

Kedves kérdező!


Én ügyvédi irodában dolgozom. Mi akár másnapra is elkészítjük az adásvételi szerződést. Jellemzően az energetikai tanúsítvány is 1-2 nap alatt elkészül, így az az idő, ameddig a párod itthon van, bőven elegendő arra, hogy a szerződés elkészüljön, és a bejegyzési kérelem a földhivatalhoz jusson.


2-esnek: a vételár 100%-a készpénzben fizethető. Szerintem te 10% foglalóra gondoltál, azonban ilyenkor is fizethető készpénzben a fennmaradó összeg. Annak sincsen akadálya, hogy ne legyen foglaló, és szerződéskötéskor a teljes vételár nyomban készpénzben kifizetésre kerüljön.

2014. aug. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szóval időben el kell kezdened a dolgot intézni, és jelezni kell, hogy a barátod mikor fog hazaérkezni, mikor tud aláírni. Addig mindent készítsenek elő...
2014. aug. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ügyvéd készítse elő a szerződést, mire hazajön a párod, a régi tulajjal együtt le kell fotózni a villanyóra,vízóra, gázóra állását (Budapesten a díjbeszedőhöz is menni kell) és a szolgáltatók ügyfélszolgálatainál átiratni a nevetekre. De be kell mutatni hozzá az érvényes, minden oldalon az eladó és a vevő által is aláírt adásvételi szerződést! Tehát először a szerződés legyen meg, kifizetsz 1%-ot, aztán a szerződés aláírása után 10%-ot. A kulcsok átadásakor utaltatod át a teljes összeget. Ha készpénzben kéri az eladó a vételárat, azt is lehet, de két nappal előbb be kell jelenteni a banknál, megrendelik a készpénzt. De ez neked 80 ezer forintba fog kerülni. Kulcsot csak ezután kapsz. Mindez ügyvéd előtt zajlik, úgy törvényes, senki sem csaphatja be a másikat. Én ezt decemberben játszottam le (eladás és vétel), három nap alatt (de már minden elő volt készítve). Energiatanusítványt az eladó készítteti, ő is fizeti, kell még három hónapnál nem régebbi tulajdoni lap is az eladáshoz. Ezek és ügyvéd nélkül nincs érvényes szerződés.
2014. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes infókat! Sokat segítettetek.
2014. aug. 22. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!