Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Matekos példafeladat: Kertes...

Matekos példafeladat: Kertes házat szeretnék venni vidéken, ára 12 millió Ft. Önerő kell-e és mennyi? Továbbá mennyi lehet a kezdőrészlet és a havi részlet csak úgy közelítően, az árral arányban?

Figyelt kérdés
2014. aug. 30. 15:52
1 2
 1/12 anonim válasza:
20% önerő,a törlesztő pedig a törlesztendő évek alapján változik.
2014. aug. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jó! De a törlesztési időt, éveket hogyan határozzák meg?
2014. aug. 30. 19:43
 3/12 A kérdező kommentje:
Vagyis mitől függ a törlesztés időtartama?
2014. aug. 30. 19:48
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az a 20% önerő kevés.

Nekem a bankban az ügyintéző azt mondta (be is jött a szava), hogy az ingatlan állapotától függően a piaci érték 80% adja meg hitelként a bank. Na ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az értékbecslő kb. a vételár 75-85%-ra értékeli fel. Emiatt minimum 40% önerő kell hozzá, vagy be kell vonni további fedezetet (másik tehermentes ingatlan).

A Te esetedben ez azt jelenti, hogy leteszel az asztalra kb. 4,5-5 millát kp., a maradékot kb.: 7 misit ad a bank.

Ezt már kalkulálhatod bármelyik bank honlapján.

15 évre ez kb.: 65 ezres törlesztő/hónap.

2014. szept. 1. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A törlesztés időtartamát elvileg Te választod meg, a bank meg eldönti, hogy adja-e annyi évre.

Szerintem 15 évnél hosszabb futamidőt nem éri meg választani. Alig változik pár ezer forintot a törlesztő a 15 vagy a 20 év futamidő között.

2014. szept. 1. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Sokat segítettetek! Épp ilyen adatokra volt szükségem. Köszi a válaszokat!
2014. szept. 2. 09:30
 7/12 A kérdező kommentje:
Azért még megkérdezném: ha magasabb értékű az ingatlan, mondjuk 20 millió, az adatok változnak-e jelentősen? Illetve a fenntartás mennyi lehet per hó?
2014. szept. 2. 10:17
 8/12 A kérdező kommentje:
Ha az arányok nem változnak, akkor rendben van.
2014. szept. 2. 13:20
 9/12 anonim ***** válasza:

1.

Az arányok szerintem nem változnak jelentősen.

2.

Mármint arra vagy kíváncsi, hogy a 20 milliós ingatlan fenntartása (rezsi, karbantartás, stb.) mennyi lehet?

mert ezt ennyiből nem lehet megmondani.

Mekkora a 20 milliós ingatlan? (lehet 200m2 meg 90m2 is különböző paraméterekkel (hőszigetelés, fűtési rendszer)

Illetve a Te igényeidet sem ismerjük, pl.: kertész jön hetente vagy Te csinálod.

stb.:

2014. szept. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ami biztos költség pluszba az a biztosítás, hitel mellé kötni kell lakásbiztosítást.
2014. szept. 6. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!